3. liga – 27. Kolo: Vedúci Zvolen aj Stropkov si držia postupové ambície

MŠK Tesla Stropkov je na čele skupiny Východ.
MŠK Tesla Stropkov je na čele skupiny Východ. (Zdroj: MŠK Tesla Stropkov - Facebook)
20. máj 2024 o 00:23

BRATISLAVA (SFZ) – Sumár výsledkov 3. ligy skupiny Západ a skupiny Východ

Líder tabuľky v skupine Západ, MFK Zvolen, si udržal svoju vedúcu pozíciu napriek remíze 1:1 s Malackami. Domáci otvorili skóre po góle Noska, no tesne pred koncom prvého polčasu odpovedal presným zásahom Hermann. Druhá Galanta zakopla v Bánovej a prehrala 0:2. Martin vyhral na domácej pôde presvedčivo 3:0 nad treťou Sereďou a priblížil sa k nej na rozdiel troch bodov. Na spodnej časti tabuľky sa FK Dubnica nad Váhom naďalej trápi. Dubničania utrpeli ďalšiu ťažkú prehru 1:6 s FK Slovan Duslo Šaľa a zostávajú poslední s iba 7 bodmi. Predposledné Nové Mesto nad Váhom triumfovalo nad Veľkými Ludincami 5:1, a druhým víťazstvom v rade atakujú Častkovce, tie však majú štvorbodový náskok.

MŠK Tesla Stropkov ostáva na čele tabuľky Východ po výhre 4:1 nad MŠK Námestovo. Hetrikom sa prezentoval Aliou Diao. Druhé miesto si upevnila Stará Ľubovňa, ktorá zvíťazila 2:0 nad MŠK NOVOHRAD Lučenec. V zápase medzi Slávia TU Košice a MFK Snina padol jediný gól, ktorý rozhodol o víťazstve Košíc 1:0, hoci hostia prišli už v 20. minúte o vylúčeného Maťošku. V 52. minúte rozhodol presným zásahom Mihók. Predposledný Partizán Bardejov si zabezpečil tri dôležité body víťazstvom 5:1 nad Rimavskou Sobotou.