DEMIŠPORT LIGA – 7. kolo: V šlágri Spartakov víťazne hosťujúca Myjava

Hráčky Spartak Myjava na ilustračnej fotografii. (Zdroj: SFZ, Autor: Timotej Pavlík)
19. máj 2024 o 09:30
Hráčky Spartaku Myjava.
Hráčky Spartaku Myjava. (Zdroj: SFZ, Autor: Timotej Pavlík)

BRATISLAVA (SFZ) – Sumár výsledkov Demišport ligy

Najvyššia domáca súťaž pokračovala zápasmi 7. kola o titul a o udržanie sa. Vedúce Myjavčanky si po prehre v ostatnom kole napravili chuť a na ihrisku trnavského Spartaka zvíťazili vysoko 5:0, hoci do polčasu gól nepadol. Po zmene strán sa hetrikom ukázala Borogová a dva góly pridala Hucovičová. Druhé Ružomberčanky len remizovali 3:3 s Banskou Bystricou, hoci začali lepšie a po 45. minútach hry viedli po góle Adamčiakovej. O deľbe bodov však v 90. minúte rozhodla Havranová

V skupine o udržanie sa, si Petržalčanky rozdelili body s Tatranom Prešov po bezgólovej remíze. V druhom zápase si AS Trenčín poradil s GFC regionálnou akadémiou 3:1, Trenčianky sú tak stále na čele druhej polovice tabuľky.

VÝSLEDKY:

Skupina o titul 7. kolo

FC Spartak Trnava – Spartak Myjava 0:5 (0:0)
Góly: 55., 84., 90. Borogová, 78., 88. Hucovičová

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 3:3(0:1)
Góly: 75., 87. Mazuchová, 90. Havranová – 18. Adamčiaková, 57. Žihlavníková, 67. Hrúziková