Fešák na lajne
12.03.2018, Ján Letko

Fešák na lajne

Hlasovanie o najväčšieho fešáka na "lajne"

Základné informácie

V spolupráci s prestížnou značkou pánskeho odievania Marco Mirelli a Slovenským futbalovým zväzom budeme od marca až do októbra každý týždeň glosovať štyri najväčšie šlágre európskych futbalových trávnikov. Quattro šlágroni, chápete. To ale bude len začiatok.

Z každého z nich vyberieme jedného trénera na hodnotenie jeho štýlu. Nie trénerského, emotívne pantomímy nech hodnotí Laco Borbély v televízore. My - teda aby sme boli konkrétni Marek Liso, zakladateľ módnej značky Marco Mirelli - zhodnotí ich štýl, šatník a prezentáciu odevu, v ktorom sa pohybujú po futbalových čiarach. Ergo Fešák na lajne. 

Keďže budú štyria, pomôžete vybrať z nich toho najväčšieho. V spolupráci s portálom Futbalnet.sk bude prebiehať hlasovanie o Fešáka týždňa - a na konci mesiaca o Fešáka mesiaca. Takto si vyskladáme finálovú zostavu pre jesenné hlasovanie o Najštýlovejšieho futbalového trénera v Európe. Zaujímavé, čo poviete?

Zároveň nechceme zabudnúť ani na plejádu slovenských trénerov. Okrem toho, že ich postupne zaradíme medzi vybrané zápasy a na hodnotenie štýlu, chceme vzdať poctu aj tým, ktorí si už čo-to odtrénovali. Hlasujúci preto budú môcť vyhrať špeciálny a unikátny dres slovenskej futbalovej reprezentácii venovaný jednému z top trénerov slovenskej futbalovej histórie a súčasnosti.

image

Milan Lešický

Milan Lešický sa síce narodil v Trenčianskych Tepliciach, futbalová verejnosť ho ale pozná ako srdcom Nitrančana.
Dnes 72-ročný tréner a futbalový metodik začínal ako športový "obojživelník". Archívne anály hovoria, že ešte na vojenčine hral futbal za ČH Bratislava a hokej za BEZ-ku. Jeho hráčsku kariéru ale veľmi predčasne ukončilo ťažké zranenie kolena - už v druhom zápase za nitrianske Áčko. Už v roku 1970 musel aktívnu činnosť hráča zavesiť na klinec.
Na FTVŠ absolvoval trénerskú školu, na začiatku osemdesiatych rokov pôsobil v Nitre ako šéftréner mládeže. Asi to robil dobre, onedlho už totiž trénoval federálnu reprezentáciu mladíkov do 16 rokov. Pri mladíckych nároďákoch zostal päť rokov, potom mu ponúkli v "rodnej" Nitre trénovať Á-tím.
V najlepšej lige na našom území odtrénoval takmer 150 zápasov, postupne s Nitrou, Žilinou, Púchovom a Trnavou. V 24 zápasoch asistoval Milanovi Máčalovi pri reprezentačnom federálnom tíme, v dvoch kvalifikáciách šéfoval slovenskej U21. Trénoval a šéfoval klubom v Japonsku aj Česku.
Bol jedným z prvých trénerov, ktorí sa nebáli v televízii za mikrofónom, či s novinárskym perom hovoriť svoj názor. Preto bol častým hosťom štúdií a priamych prenosov zápasov najlepších klubov a reprezentácií, nielen slovenskej ligy či národného tímu ale aj počas Ligy majstrov, či majstrovstiev Európy či sveta.
V slovenskom futbale je Milan Lešický legendárnym trénerom, odborníkom a hlasom, ktorý treba zakaždým počúvať.
image

Staršie hlasovania "Fešák na lajne"

Výsledky predchádzajúcich kôl hlasovania.

Pocta trénerovi - Milan Lešický
Pocta trénerovi - Milan Lešický
Pridané dňa11.03.2018Viac
Pocta trénerovi - Dušan Radolský
Dušan Radolský (67) bol asistentom legendárneho Antona Malatinského v Trnave ešte pred vyše tridsiatimi rokmi. Cez menšie kluby na západe Slovenska s...
Pridané dňa04.03.2018Viac