17-ročný futbalista Podlužian nastrieľal za 57 minút neuveriteľných 19 gólov
08.05.2017, Peter Cuninka

BRATISLAVA (SFZ/PETER CUNINKA), zdroj: autor článku čerpal od Ivana Porubského - www.naselevice.sk

Niečo neuveriteľné sa počas uplynulého víkendu podarilo len 17-ročnému futbalistovi Podlužian Nikolasovi Kupčovi, ktorý v rozpätí 57 minút dokázal nastrieľať 19 gólov!

image

Nikolas Kupča je odchovancom KŠK Juventus Levice, futbalu sa aktívne začal venovať od svojich deviatich rokov. K najkrajšej futbalovej hre na svete ho priviedla jeho mama, v ktorej má obrovskú oporu. Tá ho v minulosti presvedčila, aby s futbalom neskončil, hoci on bol rozhodnutý tak urobiť. Napriek sedemnástim rokom pôsobí už v treťom klube. Futbalovo vyrastal v spomínanom KŠK Juventus Levice, z tohto klubu v júli 2013 prestúpil do FK Slovan Levice. Z levického klubu, kategórie U15 však v auguste roku 2016 zamieril na hosťovanie do Podlužian, kde hráva IV. dorasteneckú ligu skupiny juhovýchod. Podlužany je obec, ktorá sa nachádza blízko Levíc. Družine trénera Mária Čuvaru sa darí fantasticky. Po 24. kole sú jeho zverenci na 2. mieste tabuľky so ziskom 64 bodov, na vedúce Kozárovce, ktoré doteraz stratili len dva body, majú trojbodové manko. Minulotýždňový súboj medzi Podlužanmi a Kozárovcami sledovalo viac ako 350 divákov. V tomto meraní síl ťahali hráči Podlužian za kratší koniec (2:4). Gólovo mlčal aj spomínaný Nikolas Kupča. Svoje strelecké kopačky si však obul už v najbližšom domácom dueli s Kolárovom.

image

Hostia z Kolárova pricestovali do Podlužian povzbudení minulotýždňovým víťazstvom nad Hornými Obdokovcami (3:1), ktoré aktuálne okupujú piatu pozíciu. V stretnutí v Podlužanoch sa však rýchlo vrátili na zem v podobe debaklu 0:25. Už v prvom polčase domáci viedli 12:0, veľkú zásluhu na tom mal najmä ostrostrelec Nikolas Kupča, ktorý sa v priebehu prvého polčasu gólovo presadil desaťkrát. Vo svojej gólovej explózii pokračoval aj v druhom dejstve, v ktorom pridal ďalších deväť presných zásahov. Na všetky presné zásahy potreboval len 57 minút. Okrem neho sa ešte dvakrát gólovo presadili Jozef Kováč a Tomáš Lakatoš, po jednom presnom zásahu pridali Šimon Senci a Adam Šebo.

image

Zaujímavosťou je, že Nikolas Kupča pred samotným rekordným zápisom dokázal v jednom zápase streliť najviac 5 gólov. Čo stálo za jeho gólovou explóziou? „Za mojou gólovou explóziou stojí určite naša hra, v podstate celý tím ma v tom podporoval a hralo sa iba na mňa. Chcem poďakovať aj trénerovi, ktorý ma tlačil do gólov.“ – povedal úspešný strelec Nikolas Kupča. Na otázku kto je jeho futbalovým vzorom odvetil: „Neviem, nemal som žiadne futbalové vzory, ale samozrejme páči sa mi hra Messiho a ako hrotový útočník nemá chybu Zlatan Ibrahimovič.“ Spomínaný mladík sa chce postupne prepracovať aj do A-mužstva, zatiaľ však iba v Podlužanoch. „Určite by som privítal a skúsil aj vyššiu súťaž, ale ako hovorím zatiaľ plánujem zostať v Podlužanoch.“

Po rekordnom gólovom zápise sa Nikolas Kupča vrátil na čelo strelcov súťaže, aktuálne má na svojom konte úctyhodných 54 gólov. Na druhé miesto odsunul kanoniera Kozároviec Lukáša Bíňovského, ktorý zaznamenal 48 presných zásahov. Kanonier Podlužian odohral v tejto sezóne 1 884 minút, zatiaľ čo Bíňovský 3 093 minút. Mužstvá Podlužian a Kozároviec sú strojom na góly, prvý menovaný tím zaknihoval 139 presných zásahov, ich rival má na svojom konte o štyri menej.