2. LIGA: LOKOMOTÍVA PREHRALA SO ŠAMORÍNOM ROZDIELOM TRIEDY
07.04.2018, Peter Cuninka

zdroj: fclokomotiva.sk

Po 140 dňoch sa futbalisti Lokomotívy Košice predstavili na domácej pôde. V Družstevnej pri Hornáde privítali v rámci 23. kola II. ligy Šamorín. Zápas však zverencom trénera Alberta Rusnáka absolútne nevyšiel podľa predstáv. Pred domácim publikom podľahli tímu z južného Slovenska rozdielom triedy 0:3, pričom všetky góly padli v druhom polčase.

Hostia začali aktívne, defenzívu Lokomotívy zamestnával predovšetkým agilný krídelník Jose Da Neto, ktorý v 19. minúte šikovne prenikol za obranu, no už nestihol zakončiť. V 26. minúte nebezpečne strieľal Bernardo Lacerda a o minútu neskôr skúšal šťastie hlavičkou Vladimír Fuják. Lokomotíva sa k slovu dostala až v 28. minúte, Kamil Karaš však mieril nepresne. Uzimených divákov zahrial v 37. minúte Boris Gáll, ktorý predviedol famózne autové vhadzovanie, pri ktorom si pomohol saltom. Tento kúsok v ďalšom priebehu zápasu ešte niekoľkokrát zopakoval. A keď sa v závere prvého dejstva neujali ani pokusy Človečka a Jana, do kabín sa šlo za bezgólového stavu.

image
Autor: FCLK
Zdroj: fclokomotiva.sk

Lokomotíva začala druhý polčas lepšie, no jej akcie sa končili na obrane súpera. V 54. minúte si tribúna predsa len zakričala gól po zakončení Juraja Hovančíka, no hlavný arbiter Martin Ježík ešte pred tým odpískal faul nášho hráča na hosťujúceho brankára Hajdúcha, vzrušenie tak bolo predčasné. A karta sa razom obrátila. Po hodine hry otvoril skóre najaktívnejší hráč na ihrisku Jose Da Neto - 0:1. Domáci odpovedali pokusmi Jana a Zajaca, no brankár Hajdúch bol pozorný. Pätnásť minút pred koncom podnikli Šamorínčania ďalšiu rýchlu kontru, na ktorej konci si loptu nešťastne tečoval do vlastnej siete Róbert Cicman - 0:2. Lokomotíva na chvíľu opäť prevzala iniciatívu, vietor do plachiet priniesol striedajúci Peter Terpaj. Práve on mal v 79. minúte obrovskú príležitosť, z dobrej pozície však minul bránku hostí. Bodku za nevydareným stretnutím dal v 82. minúte ďalší legionár Souza Santos, ktorý uzavrel skóre na konečných 0:3.

"V prvom polčase sme vážnejšie neohrozili bránu súpera, v poli sa hral vyrovnaný futbal, no hostia mali dve nebezpečné situácie pred našim gólmanom. Po zmene strán sme začali aktívne, kombinačne sa nám darilo. V 54. minúte nám neuznali gól, sám neviem prečo. Potom prišla chyba v obrane, pokazená rozohrávka, ktorou sme ponúkli šancu súperovi a ten ju využil. Od tohto momentu chlapci znervózneli, nedokázali sa presadiť. Hrozili sme prakticky len zo štandardných situácií. Súper mal tri šance, dal nám tri góly. Výsledok je krutý, ale jednoznačný," zhodnotil tréner Jozef Džubara.

image
Autor: FCLK

Veľa času na smútenie nie je, už v utorok 10. apríla hostí Lokomotíva v Družstevnej pri Hornáde Slavoj Trebišov, ktorý v piatok vyhral v Spišskej Novej Vsi 2:1. "Máme úzky káder, pracujeme s tým, čo máme. Máme pred sebou štyri dni na to, aby sme nazbierali sily a aby sa chlapci vrátili tam, kde boli na jeseň. Musíme si niektoré veci rozobrať, vyhodnotiť a čo najlepšie sa pripraviť na utorňajší duel," zavelil asistent trénera Alberta Rusnáka.

FC Lokomotíva Košice - FC ŠTK Fluminense Šamorín 0:3 (0:0)
Góly: 61. Jose Da Neto, 76. Cicman (vl.), 82. Souza Santos; ŽK: 34. Zajac, 45. M. Tóth - 4. Mezovský, 34. Fuják; Rozhodoval: Ježík; Divákov: 400.

FCL: Bréda - M. Tóth, Cicman, Hovančík, Pavúk - Ilinjo (78. Terpaj), Človečko - Zajac (K) (86. Cmarko), Karaš (78. Kolek), Gáll - Jano.

ŠTK: Hajdúch - Mezovský, Lacerda, Fuják, Henrique (46. Souza Santo), Šmehyl (89. Marič-Bjekič), Jose Da (90. Pančík), De Carvalho, Ágh, Sabler, Pončák (K).

JOSE DA NETO - 0:1

RÓBERT CICMAN VLASTNÝ GÓL - 0:2

MATHEUS SOUZA SANTOS - 0:3