Daishon Smith.
Daishon Smith. (Autor: TASR)
Sportnet|17. apr 2024 o 20:34

Domáci basketbalisti tak vyrovnali sériu s Prievidzou na 1:1.

BRATISLAVA. Basketbalisti Interu Bratislava zvíťazili v druhom zápase štvrťfinále play off Niké SBL nad BC Prievidza 92:66 a sériu hranú na tri víťazstvá vyrovnali na 1:1.

Inter mal veľmi zlý úvod do zápasu. Po päť a pol minútach prehrával 0:13 a vyzeralo to na jasný priebeh zápasu.

Body sa mu následne získavali ťažko. Pri prvých dvoch presných hodoch boli hráči faulovaní a k dispozícii mali aj po trestnom hode.

V druhej štvrtine Prievidza mierne povolila, desaťminútovku prehrala o bod. Interu, hlavne Daishonovi Smithovi sa darilo na trojbodových pokusoch, keď ich premenil štyri. Aj vďaka tomu sa domáci dotiahli v prvom polčase na šesť bodov.

Inter vstúpil do druhého polčasu v lepšom svetle, v tretej štvrtine sa doťahoval a najbližšie k súperovi bol na dva body. Vyrovnať sa mu podarilo za stavu 54:54 dve minúty pred koncom tretej štvrtiny. Do poslednej časti zápasu šli domáci už s náskokom, ktorý navýšili aj na osem bodov.

Prievidza začala vo veľkom množstve chybovať, čo pridávalo na nálade domáceho tímu. Napokon žltočierni vyhrali záverečnú časť jednoznačne 34:9 a tešili sa z výhry 92:66.

V akcii bol aj víťaz základnej časti z Levíc, ktorý si vybojoval na pôde Lučenca dva mečbaly, keď zvíťazil 88:57.

Možnosť mečbalov zmarila hráčom Komárna Handlová, ktorá na domácom ihrisku zvíťazila 94:73.

Niké SBL - štvrťfinále:

Inter Bratislava - BC Prievidza 92:66 (37:43)

najviac bodov: Pavlovič 25, Smith 23, Daye 14 - Taylor 19, Jackson 18, Milner 13

Diváci: 1150

/stav série 1:1/

Hlasy po zápase

Danilo Rakočevič, tréner Interu Bratislava: „Nečakal som takýto výsledok po nervóznom prvom polčase. Neboli sme dobre organizovaní, hľadali sme ťažké riešenia. Bol to vplyv aj play-off atmosféry. Druhý polčas bol vynikajúci, útok aj obrana boli na vysokej úrovni. Je to stále 1:1. Bol to najlepší zápas aj najlepší počas sezóny. Zajtra si oddýchneme, do Prievidze ideme bojovať.“

Saša Jankovič, tréner Prievidze: „Padalo im všetko, nám nič. Hlavami šli hráči dole, gratulujem Interu za tento výsledok. Ideme sa prirpaviť, aby sme dobre odpovedali. Naša kvalita je v základe, potom pár skúsených hráčov na lavičke. Snažíme sa im dávať priestor, no bolo aj dnes vidieť, že ešte na to nemajú.“

BKM Lučenec - Patrioti Levice 57:88 (30:42)

najviac bodov: Givance 22, Kneževič 10, Sapiega, Rákai a Young po 6 - Wheeler 21, Adaway 15, Howard a Bojanovský po 12

Diváci: 600

/stav série: 0:2/

MBK BANÍK Handlová - BC Komárno 94:73 (52:39)

najviac bodov: Johnson 26, Yarbrough 24, Marrow 14 - Gilbreath 22, Walker 13, Páleník 12

Diváci: 600

Domov»Halové športy»Basketbal»Inter v zápase stupňoval svoje tempo, vyvrcholilo to debaklom v štvrtej štvrtine