Za pár sekúnd sa zbavil všetkých. Pogačar zvíťazil napriek pádu a defektu

Slovinský cyklista Tadej Pogačar vyhral 2. etapu Giro d'Italia 2024.
Slovinský cyklista Tadej Pogačar vyhral 2. etapu Giro d'Italia 2024. (Autor: TASR/ LaPresse via AP)
Sportnet|5. máj 2024 o 17:20

Slovinský cyklista je lídrom Giro d'Italia 2024.

+ 30 s

BRATISLAVA. Slovinský cyklista Tadej Pogačar dosiahol už svoje 71. profesionálne víťazstvo, no vôbec prvé na Giro d'Italia.

V úvodnej etape talianskej Grand Tour síce skončil "až" na treťom mieste, no v nedeľu nenechal nikoho na pochybách, že je favoritom číslo jeden.

Na prestížnom stúpaní Santuario di Oropa (11,8 km, priemerný sklon 6,2 %) mu stačil jeden krátky útok na to, aby sa zbavil všetkých svojich súperov.

Keď 4,5 km pred koncom už Rafal Majka nemohol ďalej ťahať tempo, Pogačar sa zdvihol zo sedla. Chvíľu mu konkuroval Ben O'Connor, ale po približne 200 metroch od svojho útoku už mal Slovinec viditeľný náskok.

Napokon bol v cieli o 27 sekúnd skôr ako skupina ostatných vrchárov, z ktorých ako prvý preťal cieľovú čiaru Kolumbijčan Daniel Felipe Martínez.

Zaujímavosťou je, že Pogačar mal pred začiatkom stúpania defekt a spadol na zem. Čiastočne tak napodobnil legendárnu jazdu Pantaniho z roku 1999, ktorý na Opore vyhral sólo napriek problémom pod kopcom.

Do druhej etapy už nenastúpil Holanďan Robert Gesink z tímu Visma-Lease a Bike, ktorý odstúpil pre zlomeninu ruky. Zranenie si privodil počas pádu v sobotnej prvej etape podujatia, zhruba 30 km pred cieľom.

+ 1:05 min

Domov»Cyklistika»Za pár sekúnd sa zbavil všetkých. Pogačar zvíťazil napriek pádu a defektu