Erikovi Prekopovi sa v Interi strelecky darí
02.09.2017, Peter Cuninka

Erikovi Prekopovi sa v Interi strelecky darí

Autor: Matej Kraus

Erik alebo Eros, ako ho prezývajú prišiel pred začiatkom tejto sezóny do Interu na hosťovanie z AS Trenčín a v prvých zápasoch sa uviedol vo výbornom svelte. So štyrmi gólmi je najlepším strelcom Interu v sezóne a v celej 2. lige je na delenej druhej priečke.

Erikovi sa hneď v 3. kole proti Bardejovu podaril husársky kúsok, keď za 65 minút zaznamenal hetrik. Dva góly mu vypracovali spoluhráči a tretí strelil krásnou strelou asi z dvadsiatich metrov. Gól si pripísal aj o týždeň neskôr, keď otvoril skóre na štadióne v Liptovskom Mikuláši. „Za moju dobrú formu môže tréningový proces, tréner a v neposlednom rade moji spoluhráči, ktorí mi pomáhajú cítiť sa na ihrisku dobre,” povedal stále len 19-ročný útočník.

image
Autor: fkib
Zdroj: fkinterbratislava.sk

Erik je stále veľmi mladý, no na svojom konte má už aj prvé štarty v drese trenčianskeho AS a dokonca v minulej sezóne naskočil aj do súbojov o Európsku ligu či Ligu majstrov. "Eros" však potom odišiel z Trenčína na hosťovanie do Nemšovej a túto sezónu prišiel do Interu, kde sa mu podľa jeho slov veľmi páči. „V Interi sa cítim veľmi dobre po futbalovej, aj po osobnej stránke. Zo začiatku som nevedel či robím dobre, pretože som išiel viac-menej do neznáma, no teraz viem, že to bolo to najlepšie, čo som mohol spraviť."

Ako každý jeden futbalista, tak aj Erik má svoje futbalové sny, ktoré si bude chcieť počas karéry splniť. „Určite by som sa chcel dostať do jednej z top zahraničných líg, no na to ma čaká ešte vela práce,” dodal šikovný ľavák. My Erikovi v tejto sezóne prajeme, nech sa mu v žltočiernom drese herne darí a nech baví Vás fanušikov na každom štadióne, kam s Interom príde.

Prečítané: 810x