Joshua Kimmich oslavuje gól. (Autor: TASR/AP)

O víťazný gól domácich sa postaral v 63. minúte Joshua Kimmich.

Bayern Mníchov - Arsenal Londýn 1:0 (0:0)

Rozhodoval: Makkelie (Hol.), ŽK: Laimer, Kimmich - White, Gabriel Jesus

/prvý zápas: 2:2, postúpil Bayern/

Bayern: Neuer - Kimmich, Dier, de Ligt, Mazraoui (76. Kim Min-Jae) - Laimer, Goretzka - Sane (89. Upamecano), Musiala, Guerreiro - Kane

Arsenal: Raya - White, Gabriel, Saliba, Tomijasu (86. Nketiah) - Ödegaard, Jorginho (68. Gabriel Jesus), Rice - Saka, Havertz, Martinelli (68. Trossard)

MNÍCHOV. Futbalisti Bayernu Mníchov postúpili do semifinále Ligy majstrov.

Nemecký tím po minulotýždňovej remíze 2:2 v Londýne zdolal súpera v stredajšej domácej štvrťfinálovej odvete 1:0.

Bayern nastúpil so štyrmi zmenami v základnej zostave v porovnaní s domácim duelom, iba na lavičke sa ušlo miesto Müllerovi.

Arsenal pôsobil v úvode živšie, obojstranne sa však hral taktický futbal bez veľkých šancí.

V 24. minúte mohol nakloniť misky váh na stranu Bayernu Mazraoui, ale Raya dobre zasiahol a krátko po prestávke ho dvakrát zachránila konštrukcia brány.

Fotogaléria zo zápasu Bayern Mníchov - Arsenal (Liga majstrov - odveta štvrťfinále)

Po hodine hry otvoril Bayern skóre. Center Guerreira našiel v pokutovom území Kimmicha a ten prudkou hlavičkou nedal Rayovi šancu - 1:0.

Ofenzívu Arsenalu prišli rozhýbať Gabriel Jesus a Trossard, ale domáci si už postup postrážili.

Prvé zápasy semifinále sú na programe 30. apríla/1. mája, odvety sa uskutočnia 7./8. mája.

Druhú dvojicu tvoria Borussia Dortmund a Paríž St. Germain. Finále sa hrá v sobotu 1. júna v londýnskom Wembley.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Arsenal neprekročil svoj tieň, Bayern živí šancu na jedinú trofej