Porazila slávne kluby, doma sa trápi. Prečo Žiline zrejme unikne Liga majstrov?

MŠK Žilina U19. (Autor: Facebook Akadémia MŠK Žilina)
Ivan Mriška|2. mar 2024 o 07:30

V klube sú nastavené jasné pravidlá.

ŽILINA. Podali heroické výkony. Mladíci MŠK Žilina pobláznili futbalové Slovensko.

V mládežníckej Lige majstrov zdolali Spartu Praha a nemecký Dortmund, herne boli lepší aj proti dánskej Kodani. Mužstvu, ktoré pokorilo Bayern Mníchov či Manchester United.

Žilinčania síce Dánom podľahli na penalty, no zanechali dobrý dojem. V stoji im aplaudovalo vyše 10-tisíc ľudí.

Bez Žiliny len ťažko...

Mládežnícka Liga majstrov je so Žilinou spätá. Šošoni v nej dosiahli najväčšie úspechy zo všetkých slovenských klubov, do osemfinále to dotiahli aj v sezóne 2021/22.

Fanúšikovia na Slovensku si už súťaž bez Žiliny hádam ani nevedia predstaviť. Žilina má najlepšiu mládežnícku akadémiu v krajine, a tak si ju akosi automaticky spájajú aj s mládežníckou Ligou majstrov.

Postup do súťaže si však každý rok môže vybojovať niekto iný. Ten, kto sa stane víťazom prvej ligy staršieho dorastu U19.

Pred rokom to bol Trenčín. Ten sa však dostal len do druhého predkola, a tak sa na jeho účinkovanie v súťaži rýchlo zabudlo.

Naopak, výkony Žiliny pred plnými tribúnami zanechali u fanúšikov výraznú stopu.

Kto, kde hrá?

Aktuálne je Žilina po jesennej časti domácej súťaže až na šiestom mieste, na lídra z Trenčína stráca jedenásť bodov. Ako je možné, že mužstvo, ktoré pokorilo silné európske kluby je v slovenskej lige až na šiestej priečke?

Domov»Futbalnet»Porazila slávne kluby, doma sa trápi. Prečo Žiline zrejme unikne Liga majstrov?