Futbalisti SSC Neapol po prehre.
Futbalisti SSC Neapol po prehre. (Autor: TASR)
TASR|12. máj 2024 o 12:49

Futbalisti SSC Neapol prehrali v poslednom ligovom zápase proti Bologni 0:2.

RÍM. Futbalisti SSC Neapol opäť zaváhali v boji o budúcosezónnu účasť v európskych pohárových súťažiach.

Zverenci trénera slovenskej reprezentácie Francesca Calzonu prehrali v sobotnom zápase 36. kola talianskej Serie A s Bolognou 0:2.

Dve kolá pred koncom sezóny zostávajú v tabuľke na ôsmom mieste, ktoré znamená štart v kvalifikácii Európskej konferenčnej ligy, no deviata Fiorentina stráca iba bod a má dva zápasy k dobru.

Obhajcovia titulu inkasovali oba góly už v úvodných 12 minútach. V 9. minúte otvoril skóre Dan Ndoye, vzápätí zvýšil náskok hostí opäť hlavou obranca Stefan Posch.

Šancu na zníženie nevyužil v 21. minúte útočník Matteo Politano, ktorý nepremenil pokutový kop. Jeho slabý pokus brankár Federico Ravaglia zneškodnil.

Nespokojní fanúšikovia SSC hráčov vypískali už v prvom polčase i po záverečnom hvizde.

Zákaz rozhovorov

Neapol nevyhral v lige už päť zápasov za sebou, v uplynulých deviatich duelov naplno bodoval iba raz.

Slovenský reprezentačný stredopoliar Stanislav Lobotka odohral za domácich celý zápas.

Tréner Calzona ani žiadni hráči Neapola neposkytli po stretnutí rozhovory novinárom.

Podľa DAZN im prezident klubu Aurelio De Laurentiis nariadil, aby sa nevyjadrovali pre médiá.

Bologna je blízko k Lige majstrov

Bologna urobila dôležitý krok smerom k účasti v Lige majstrov 2024/2025. V tabuľke sa posunula na tretiu priečku o bod pred Juventus Turín, "stará dáma" mala však zápas k dobru.

Rovnako aj šiesty AS Rím, ktorý zaostával o sedem bodov. Do LM sa kvalifikuje prvých päť mužstiev tabuľky.

Bologna odohrala jeden dvojzápas v Európskom pohári majstrov v roku 1964 proti Anderlechtu Brusel, no nikdy v histórii sa nepredstavila v modernej Lige majstrov.

"Viac ako možná účasť v Lige majstrov ma teší hra tímu, ktorý opäť podal výborný výkon proti dobrému mužstvu.

Chalani hrali úžasne a ja dávam celú svoju energiu do toho, aby som si s nimi vychutnal tento moment," citovala agentúra AFP trénera Bologne Thiaga Mottu.

Koniec Pioliho?

Hráči AC Miláno zvíťazili nad Cagliari vysoko 5:1 a triumfovali po štyroch stretnutiach.

V tabuľke figurujú na druhom mieste sedem bodov pred treťou Bolognou, Cagliari je pätnáste tri body nad pásmom zostupu.

Fanúšikovia AC pokračovali v tichom proteste, ktorý odštartovali už minulý víkend, keď "rossoneri" remizovali s FC Janov. Priaznivci sú nespokojní, že AC zaostáva za už istým majstrom a mestským rivalom Interom v tabuľke o výrazných 18 bodov.

Nahnevalo ich aj vypadnutie z Európskej ligy, v ktorej nestačili na konkurenta z domácej ligy AS Rím.

Podľa AFP všetko nasvedčuje tomu, že tréner Stefano Pioli po sezóne na lavičke AC po piatich rokoch skončí.

"Ešte som sa nestretol s vedením klubu, aby sme diskutovali o budúcnosti. Kritika a špekulácie sú súčasť mojej práce. Ja vychádzam s každým v klube dobre.

Sme veľký tím s bohatou históriou, sú na nás kladené vysoké očakávania, takže je jasné, že s tým súvisí aj kritika.

To všetko patrí k práci trénera v takomto klube," vyhlásil Pioli podľa portálu Football Italia.