Neapolu sa vzďaľuje pohárová Európa, nevyhral už päť zápasov v rade

Joshua Zirkzee a Juan Jesus v súboji o loptu v zápase 36. kola Serie A SSC Neapol - FC Bologna. (Autor: TASR/LaPresse via AP)
TASR|11. máj 2024 o 20:31 (aktualizované 11. máj 2024 o 22:48)

Futbalisti Neapola inkasovali góly v úvode zápasu.

RÍM. Futbalisti SSC Neapol podľahli v sobotnom zápase talianskej Serie A Bologni 0:2.

Zverenci trénera Francesca Calzonu inkasovali oba góly už v úvodných 12. minútach, šancu na zníženie nevyužil v 21. minúte útočník Matteo Politano, ktorý nepremenil pokutový kop.

Obhajcovia titulu figurujú na 8. mieste tabuľky zaručujúcom účasť v budúcej sezóne Európskej konferenčnej ligy.

Bologna sa posunula na tretiu priečku o bod pred Juventus Turín, "stará dáma" má však zápas k dobru. Stanislav Lobotka odohral za domácich celý zápas.

Futbalisti AC Miláno zvíťazili nad Cagliari vysoko 5:1 a triumfovali po štyroch stretnutiach.

O góly domácich sa postarali dvakrát Christian Pulisic, Ismael Bennacer, Tijani Reijnders a Rafaelo Leao, za hostí znížil Nahitan Nandez.

AC figuruje na druhom mieste sedem bodov pred treťou Bolognou, Cagliari je pätnáste tri body nad pásmom zostupu.

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Neapolu sa vzďaľuje pohárová Európa, nevyhral už päť zápasov v rade