AC Miláno nevyužilo možnosť dostať sa na čelo, podľahlo Juventusu

Manuel Locatelli sa teší po strelenom góle v zápase AC Miláno - Juventus FC.
Manuel Locatelli sa teší po strelenom góle v zápase AC Miláno - Juventus FC. (Autor: TASR/AP)
TASR|22. okt 2023 o 22:58

V Serie A sa hral aj slovenský súboj.

RÍM. Futbalisti AC Miláno nevyužili možnosť dostať sa na čelo talianskej Serie A. V nedeľnom šlágri 9. kola prehrali doma s Juventusom FC 0:1, keď celý druhý polčas hrali bez vylúčeného Malicka Thiawa.

"Rossoneri" zostali na druhom mieste tabuľky, za mestským rivalom Interom zaostávajú o bod, tretí Juventus sa na nich dotiahol už na rozdiel jedného bodu.

AC prehralo po štyroch výhrach

Kľúčový moment stretnutia na San Sire prišiel v 40. minúte, keď Thiaw zastavil prenikajúceho Moisea Keana, ktorý by sa inak rútil sám na domácu bránu, a dostal priamo červenú kartu.

Hostia početnú výhodu využili, v 63. minúte dal jediný gól zápasu Manuel Locatelli. Jeho strelu z diaľky tečoval do protipohybu brankára domáci stredopoliar Rade Krunič.

Hráči AC ukončili sériu štyroch ligových víťazstiev a zapísali si druhú prehru v sezóne.

Hráči Salernitany remizovali na domácom trávniku s Cagliari Calcio 2:2. V tabuľke im patrí so štyrmi bodmi predposledná priečka, Cagliari má o bod menej a je posledné.

Slovenský obranca Norbert Gyömbér odohral za Salernitanu celý zápas, jeho krajan v drese hostí Adam Obert prišiel na ihrisko v 73. minúte.

El Shaarawy zachránil triumf pre AS Rím

Atalanta Bergamo zdolala Janov 2:0. Domáci vďaka nedeľnému triumfu odsunuli 14-bodový AS Rím na siedmu priečku a Bolognu s rovnakým počtom bodov na ôsmu pozíciu v tabuľke. Janov je pätnásty.

Bologna triumfovala doma nad Frosinone Calcio 2:1, AS Rím zdolal v nedeľnom dueli pred domácimi priaznivcami Monzu 1:0.

O jediný gól stretnutia sa postaral v 90. minúte taliansky reprezentant Stephan El Shaarawy. Monza má na konte 12 bodov a figuruje na 11. priečke.