Žilinčania si doma poradili s Trnavou. Vyrovnali tak súboj o druhé miesto

Radosť futbalistov MŠK Žilina v zápase 7. kola skupiny o titul Niké ligy proti FC Spartak Trnava. (Autor: Tlačová agentúra SR)
TASR|27. apr 2024 o 17:45 (aktualizované 27. apr 2024 o 18:30)

Oba tímy majú na konte 51 bodov.

Niké liga - skupina o titul, 7. kolo

Žilina - Spartak Trnava 2:0 (1:0)

Góly: 23. Jambor (z 11m), 55. Iľko

Rozhodovali: Glova - Štofik, Kmec. ŽK: Ofori, Uljaky, Bernát

Diváci: 2061

Žilina: Belko - Minárik, Stojčevski, Ndjeungoue - Ďatko (73. Adang), Gidi, M. Sauer, D. Javorček - Bile (90. Bari), Jambor (73. Hranica), Iľko (62. Essomba)

Trnava: Takáč - Šulek, Koštrna (59. E. Ujlaky), Kóša (59. Paur), Bolaji - Bainovič - Bukata, Ofori (59. Štefánik) - Daniel (59. Bernát), Poznar, Azango (59. Mikovič)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

ŽILINA. Futbalisti Žiliny zvíťazili v zápase 7. kola nadstavby Niké ligy v skupine o titul nad Trnavou 2:0.

Vďaka tomu zostala práve so Spartakom v priamom boji o druhé miesto ligovej tabuľky. Oba tímy majú na konte 51 bodov.

Priebeh zápasu MŠK Žilina - FC Spartak Trnava

I. polčas:

Prvý polčas dôležitého súboja o druhú priečku otvorili aktívne Žilinčania, v 14. minúte sa Sauer dostal individuálne až pred Takáča, ale namieril nad brvno trnavskej bránky.

O tri minúty neskôr Gidi po prihrávke Ďatka neprestrelil obranný múr Trnavy. Rovnaký hráč sa dostal do úniku i o minútu neskôr, rovnako po prihrávke Ďatka, no tentoraz trafil ľavú tyč trnavskej svätyne.

Tlak Žiliny vyústil do pokutového kopu po hre rukou, Jambor nariadenú jedenástu v 23. minúte s prehľadom premenil.

II. polčas:

Druhú časť otvorili útočnou snahou hostia z Trnavy, no paradoxne skórovala Žilina.

V 55. minúte Javorček z ľavej strany ideálne našiel prihrávkou Iľka, ktorý bez problémov skóroval a oslávil tak odohratú stovku zápasov v najvyššej súťaži.

V 59. minúte sa kouč hostí Gašparík rozhodol pre päťnásobné striedanie, ale požadované oživenie hry to neprinieslo. Žilina si dvojgólové vedenie ustrážila do konca zápasu.

Hlas po zápase

Michal Ščasný, tréner Žiliny: "Zápas som videl podobne ako tréner Gašparík, v prvom polčase sme si vytvorili viac šancí a dali sme gól. Druhý polčas sme mohli zatvoriť skôr, nemali sme však ideálnu medzihru a stratili sme veľa lôpt. Mali sme aj šťastie, že Trnava nedala kontaktný gól. Tešíme sa z výhry, zároveň želám Trnave a Michalovi Gašparíkovi úspech vo finále pohára."

Michal Gašparík, tréner Trnavy: "Zápas začal svižne z oboch strán, bolo to vyrovnané, ale všetko preklopila penalta na stranu Žiliny. Dostali sme druhý lacný gól, po plánovanom striedaní sme už nepozerali úplne na výsledok, ale na prípravu na finále pohára. Napriek tomu sme sa mohli vrátiť do zápasu po šanci Azanga, či dvoch šanciach Mikoviča, no to sa nám nepodarilo."