Martin Pospíšil v súboji v zápase proti San Jose Sharks.
Martin Pospíšil v súboji v zápase proti San Jose Sharks. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|19. apr 2024 o 06:30

Tomáš Tatar v poslednom zápase ročníka nebodoval.

NEW YORK. V noci zo štvrtka na piatok sa v hokejovej NHL skončila základná časť. Posledné zápasy v sezóne odohrali dvaja Slováci.

Martinovi Pospíšilovi sa v ňom podarilo rozšíriť si bodový účet. V nováčikovskej sezóne pozbieral 24 bodov a vyrovnal sa druhému najproduktívnejšiemu Slovákovi v ročníku Tomášovi Tatarovi.

Pri výhre 5:1 nad San Jose prihral na gól na 4:0 Kevinovi Rooneymu.

Slovenský forvard strávil na ľade 13 minút a 20 sekúnd, zaznamenal plusku, tri strely a tri bodyčeky. Bol dvakrát vylúčený, raz za nedovolené bránenie, potom za seknutie.

Jeho český spoluhráč Adam Klapka strelil svoj premiérový gól v NHL. Urastený forvard si vybojoval puk v útočnej tretine a presným švihom prekonal Cooleyho, ktorý neskôr po piatom góle striedal.

Hral aj Tomáš Tatar. Jeho Seattle zakončil sezónu víťazne, z Minnesoty si odniesol dva body za výhru 4:3.

Po dvoch bodoch z dvoch zápasov sa tentoraz najstaršiemu Slovákovi v lige bodovať nepodarilo. Odohral 12 minút a 9 sekúnd, dvakrát vystrelil na bránku.

+14

Útočník Colorada Avalanche Nathan MacKinnon stanovil v poslednom dueli historický klubový rekord za najviac bodov v jednej sezóne.

Pri výhre 5:1 nad Edmontonom dvakrát bodoval, čo znamená, že pokoril hranicu 140 bodov v sezóne. Dokázal to ako prvý hráč v dejinách organizácie a o jeden bod prekonal doterajšie 42 rokov neohrozené prvenstvo Petra Šťastného v počte bodov získaných v jednej sezóne.

"Je to ´cool´. Peter Šťastný je určite legenda, jeden z najlepších hráčov histórie. Mal niekoľko bláznivých sezón. Zažil viacero lepších sezón, ako som mal ja.

Samozrejme, dosiahnuť niečo také je hlavne tímový úspech. Viacero spoluhráčov mi počas sezóny pomohlo. Zažili sme tony skvelého hokeja, no naša koncentrácia teraz smeruje k play off," povedal MacKinnon.

Hokejisti Los Angeles Kings vyhrali 5:4 po predĺžení nad Chicagom. Keďže ich rivali Vegas Golden Knights podľahli Anaheimu, posunuli sa "králi" na tretiu priečku v Pacifickej divízii a v play-off narazia na Edmonton. Vegas bude hrať proti Dallasu.

NHL - základná časť - 19. apríl:

Minnesota - Seattle 3:4 (1:0, 0:1, 2:3)

Góly: 5. Kaprizov, 52. Zuccarello (Boldy, Middleton), 59. Faber (Boldy, Hartman) – 31. Beniers (Schultz, Bjorkstrand), 47. Gourde (B. Tanev), 58. Kartye (Bjorkstrand, McCann), 59. Gourde (B. Tanev, Oleksiak)

Brankári: Fleury 23/26 - Saccord 21/24

/Tomáš Tatar (Seattle) odohral 12 minút a 9 sekúnd, dvakrát vystrelil na bránku/

Winnipeg - Vancouver 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: 12. Vilardi (Iafallo, Lambert), 21. Perfetti (Appleton, Schmidt), 46. Čibrikov (Niederreiter), 58. Perfetti – 6. Garland, 38. E. Lindholm (Q. Hughes, Garland)

Brankári: Brossoit 18/20 - Demko 22/25

Calgary - San Jose 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)

Góly: 13. Klapka, 15. Coleman (Zary, R. Andersson), 24. Kylington (Kuzmenko), 26. Rooney (Pospíšil, Coronato), 27. Weegar (Miromanov, Coleman) – 60. Zetterlund (Granlund, Graf)

Brankári: Wolf 16/17 - Cooley 18/23, Romanov 14/14

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 13 minút a 20 sekúnd, zaznamenal asistenciu, plusku, tri strely, tri bodyčeky a štyri trestné minúty/

Colorado - Edmonton 5:1 (4:1, 1:0, 0:0)

Góly: 2. Ničuškin (Lehkonen, Mittelstadt), 6. Rantanen (Toews, MacKinnon), 8. Ničuškin (MacKinnon, Makar), 11. Cogliano (Manson, Se. Walker), 32. Parise (Colton, Wood) – 16. Holloway (Broberg, Kulak)

Brankári: Annunen 24/25 - Skinner 9/13, Pickard 13/14

Vegas - Anaheim 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Góly: 39. Eichel (Theodore, W. Karlsson) – 25. Vatrano (Fowler, R. Strome), 41. LaCombe (C. Gauthier, Carlsson), 42. Vatrano (R. Strome, Zegras), 60. Vatrano (LaCombe)

Brankári: Hill 19/22 - Dostál 29/30

Los Angeles - Chicago 5:4pp (0:1, 3:0, 1:3 - 1:0)

Góly:25. Arvidsson (Danault, Moore), 37. Byfield (Danault, Spence), 38. Moore (Arvidsson, Danault), 59. Arvidsson (Byfield, Kempe), 61. Kempe – 16. Reichel, 42. T. Johnson (Korchinski, Donato), 44. Joe. Anderson (Slaggert), 47. Donato (Entwistle)

Brankári: Talbot 9/13 - Söderblom 31/36