Matthew Knies.
Matthew Knies. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|1. máj 2024 o 06:53

Do ďalšieho kola postúpili Carolina a Colorado.

NEW YORK. Hokejisti Colorada Avalanche sa po piaty raz za posledných šesť rokov dostali do druhého kola play-off NHL. V prvom zdolali Winnipeg 4:1 na zápasy.

Ten posledný v noci na stredu vyhrali pohodlne 6:3. Znova rozhodli silným záverom, keď súperovi od 45. minúty nastrieľali tri góly.

Radujú sa aj v Raleigh. Carolina Hurricanes doma zavŕšili sériu s New Yorkom Islanders štvrtou výhrou v piatom stretnutí.

V ďalšom kole sa "hurikáni" stretnú s New Yorkom Rangers. Naposledy sa vo vyraďovačke stretli v druhom kole 2022, keď sa z postupu radovali Newyorčania.

Toronto sa udržalo v boji o postup. Maple Leafs odvrátili prvý mečbal Bostonu Bruins výhrou 2:1 po predĺžení.

O tej rozhodol Matthew Knies, syn slovenských rodičov. Vo veku 21 rokov a 196 dní sa stal šiestym najmladším hokejistom, ktorý strelil gól v predĺžení v play-off.

NHL - 1. kolo play-off - 1. máj:

Boston - Toronto 1:2pp (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 14. Frederic (Maroon) – 6. McCabe (Marner, Domi), 63. Knies (Tavares, Ljubuškin)

Brankári: Swayman 31/33 - Woll 27/28

/stav série 3:2/

Carolina - NY Islanders 6:3 (3:1, 0:2, 3:0)

Góly: 2. Teräväinen (Jarvis, Slavin), 4. Svečnikov (Jarvis, Burns), 14. Je. Kuzněcov (t.s.), 45. Drury (Skjei, Nečas), 45. Noesen (Skjei, Je. Kuzněcov), 59. Jarvis – 4. Reilly (Barzal, Nelson), 24. Nelson (Palmieri, Pulock), 40. Cizikas (Barzal, Pulock)

Brankári: Andersen 22/25 - Varlamov 32/37

/konečný stav série 4:1/

Winnipeg - Colorado 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)

Góly: 2. Connor, 27. Morrissey (Scheifele, Vilardi), 43. Toffoli (Ehlers, C. Miller) – 4. Ničuškin (Toews, Rantanen), 26. Trenin (Manson, Cogliano), 34. Lehkonen, 45. Rantanen (Toews, MacKinnon), 49. Rantanen (MacKinnon, Makar), 60. Manson (Mittelstadt)

Brankári: Hellebuyck 26/31 - Georgijev 33/36

Vancouver - Nashville 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Góly: 44. Zadorov (Q. Hughes) – 48. Josi (F. Forsberg, Barrie), 53. A. Carrier (Nyquist, F. Forsberg)

Brankári: Silovs 20/22 - Saros 19/20