Kaposváru hrozia kolotoče
05.06.2017, Peter Cuninka

Kaposváru hrozia kolotoče

NITRA (ObFZ Nitra/MARTIN KILIAN ml.)

Dyčka privítala najlepších starších dorastencov s otvorenou náručou.

Príprava piatich mládežníckych výberov ObFZ Nitra na najväčší turnaj v strednej Európe v maďarskom Kaposvári začala pred 18 dňami. Elitní dorastenci, žiaci a prípravkári trénujú po dedinách, najnovšie sa blysla Dyčka, Výber U19 prichýlila uplynulý piatok. Hviezdy kraja a oblasti sa v mestskej časti Vrábeľ cítili ako doma. „Na Dyčke bolo perfektne, nachystali nám výborné ihrisko a i občerstvenie. Vidno, že bratia Bušovskí a pán Vajzer tu robia futbal poriadne. Veľká vďaka,“ rozplýval sa hlavný tréner Jozef Brath. Výberovci na treťom tréningu nacvičovali pressing, prechodovú fázu, krídelnú hru, centre či rôzne signály. „Kostra víťazného tímu spred roka ostáva, z nových veľmi šikovných chlapcov som miestami až prekvapený, mali by byť zárukou rýchleho kombinačného futbalu,“ zamýšľa sa Brath.

image
Autor: obfz nitra
Zdroj: obfz.sk

Nádeje zo štvrtej, piatej a šiestej ligy vyšli s kožou na trh hneď od začiatku prípravy, „devätnástka“ trénuje vo vysokom tempe. Ľahko tak príde úrazu, Henrich Benko prišiel z Dyčky domov zranený. „Po súboji padol na zem, dyčianski funkcionári k nemu pohotovo pribehli a výron mu zamastili. Nič vážne, čoskoro bude fit,“ ubezpečuje Brath verejnosť o zdravotnom stave nenápadného poctivca z Lapáša.

image
Autor: obfz nitra
Zdroj: obfz.sk

Na Dyčke sa v posledných dňoch decká tešili z kolotočov, na krútiace sa čudo si nasadli aj naši výberovci. Žeby predzvesť maďarskej gólovej smršte? Rodiaci sa mančaft si môžete omrknúť už vo štvrtok od 18.00 h, v prípraváku v Lehote si zmeria sily s najlepšími mladšími dorastencami (NKS U17).

image
Autor: obfz nitra
Zdroj: obfz.sk

PS: Brath a Zabák majú svoje nesporné kvality, do trénerského štábu sme však predsa zlákali dočasnú posilu. Jeden z tréningov Výberu ObFZ Nitra U19 povedie nenávidený i milovaný, no hlavne úspešný kouč FC Nitra Ivan Galád! „Ponuka ObFZ Nitra ma potešila, rád sa chlapcom povenujem, už teraz sa na nich veľmi teším a verím, že im budem mať čo ukázať,“ povedal nám Galád. Jarnou druholigovou nadstavbou preletel s Nitrou bez prehry!

AKTUÁLNY KÁDER VÝBERU ObFZ NITRA U19
Brankári: Matúš Krajčo (Janíkovce), Ľuboš Javorček (Sľažany), Lukáš Vlček (Lehota).
Obrancovia: Tomáš Štourač, Kristián Košťál, Marek Hlavatovič (Lehota), Richard Koprda, Martin Pauko, Martin Keszeg (Nevidzany), René Kukla, Peter Benko (Alekšince).
Záložníci: Martin Garaj (Lehota), Adam Behúl (Alekšince), František Švarba (Sľažany), Filip Blaškovič (Lehota), René Lindovský (Nevidzany), Henrich Benko (Lapáš), Denis Marcinkech (Vinodol), Matúš Škorec (Ivanka).
Útočníci: Andrej Gregora (Velčice), Erik Müller (Nevidzany), Filip Škobla (Alekšince), Peter Národa (Sľažany), Sebastián Pilka (Lapáš), Frederik Bóna (Machulince).

Prečítané: 351x