MŠK Žilina B - KFC Komárno 8:1 (3:0)

(Zdroj: mskzilina.sk, Autor: mšk žilina)
Marek Svátek|13. aug 2017 o 00:00

Autor: MŠK Žilina, A-čko a Rezerva MŠK dali za víkend spolu 15 gólov

Góly: 67. a 75. Sheidaev, 7. Jánošík, 34. Chvátal, 36. Michlík, 48. Podlucký (vlastný gól), 56. Gerebenits, 83. Martinček – 51. Hovsepyan,

bez kariet, rozhodoval Čiernik, 234 divákov

Zostava MŠK: Mandous - Chvátal, Šušolík, Hučko, Sluka (63. Vaclavík) - Bichakchyan (66. Sheidaev), Klec, Michlík - Jánošík (75. Martinček), Gerebenits, Jankauskas

Zostava Komárno: Tomáš - Podlucký, Bilyk (81. Rahman), Militosyan, Sekulić, Matić, Kuruc, Huszty, Hovsepyan (59. Kováč), Kele (79. Németh), Rahman

Druhé domáce vystúpenie sezóny začali kentošovci očakávanou aktivitou, ktorá mohla priniesť ovocie už v 3. minúte po priamom kope Vahana Bichakchyana a hlavičke Tomáša Hučka, ktorú na bránkovej čiare zmaril brankár Tomaš. Žltozelení nepoľavovali a pred bránou hostí pribúdali nebezpečné lopty. Na úvodný gól sme nemuseli dlho čakať, diagonálnu loptu Miša Kleca ideálne prebral Juraj Chvátal, spätnou prihrávkou našiel vnútri šestnástky Lukáša Jánošíka, ktorý prudkou strelou priehlavkom nedal šancu Tomašovi zasiahnuť - 1:0. Príležitosti neutíchali, naopak, v 10. minúte sa rútil na brankára sám Roland Gerebenits, no jeho zakončenie mierilo iba do rúk pripraveného Tomaša. Útočný koncert domácich šošonov pokračoval, hneď tri strely mierili do priestoru brány od Bichakchyana, tutovku Eligijusa Jankauskasa vychytal brankár a rovnako víťazne vyšiel aj z ďalšieho súboja s naším Arménom. Na druhý gól sme si museli počkať do 34. minúty, obranca Juraj Chvátal sa s tým nemaznal a presnou strelou k tyči zvýšil náš náskok. Pre Jura to bol prvý gól v našom drese. Už o dve minúty sme videli tretí gól, ktorý vypracoval pre Jakuba Michlíka aktívny Lukáš Jánošík.

Druhý polčas sme opäť otvorili gólovo, gól si však strelili Komárňania, keď kapitán Podlucký sklzom poslal loptu za vlastného brankára. Následne sa však dostali k slovu aj hosti, po rohovom kope sa odrazila lopta k voľnému Hovsepyanovi, ktorý poľahky znížil. V 55. minúte prišla paráda od mladého Rolanda Gerebenitsa, v súboji jeden proti jednému vyzvŕtal obrancu hostí a šancu nedal tentokrát ani Tomašovi - 5:1. Ďalší gól na kopačke mal v 65. minúte Jánošík, no s hosťujúcim mužstvom hralo brvno. O necelých sto sekúnd zapadla do siete Komárna strela Ramila Sheidaeva, ktorý svojím prvým dotykom na trávniku zvýšil na rozdiel piatich gólov. Azerbajdžan bol pri chuti a aj ďalší gól padol po jeho aktivite. Tentoraz hlavou upratal do brány center Michlíka. Gólostroj sa nezastavil na sedmička, rezerva dokonca prekonala sobotný duel Áčka, v 83. minúte sa zapísal do streleckej listiny aj Juraj Martinček, ktorý v sklze zaznamenal už ôsmy gól šošonov. Brankár hostí Tomaš bol napriek toľkým gólom najlepším hráčom hostí, v záverečných minútach vychytal Jankauskasa aj Sheidaeva. Rezerva tak potvrdila svoju domácu silu a do tabuľky si pripísala druhé víťazstvo v sezóne.

HLASY PO ZÁPASE:

Tibor Goljan, asistent trénera MŠK Žilina B: "Jednoznačne zaslúžené víťazstvo proti nováčikovi. V zápase sme chceli predovšetkým nadviazať na predošlé výkony. Napriek vysokému skóre sme mali ešte ďalšie šance, využili sme možno polovicu z nich, preto musíme byť pozorní, koncentrovaní, netreba so šancami hazardovať. S lepším súperom by nás to mohlo mrzieť, no dnes aj tak musíme chlapcov pochváliť, zápas si užili, preto sa tešíme z vysokej výhry."

Juraj Chvátal, obranca a strelec premiérového gólu za MŠK Žilina: "Od začiatku sme boli aktívni, držali súpera na dištanc, hrali na ich polovici. Preto bolo iba otázkou času, kedy prídu aj góly. Škoda inkasovaného gólu, no inak sme zaslúžene a jednoznačne vyhrali. Veľmi ma teší môj prvý gól, ktorý je asi premiérový vôbec v seniorskej kariére. Veľká radosť vnútri, verím, že to príde aj v najvyššej súťaži."

ZDROJ FOTO: facebook MŠK Žilina

Domov»Futbalnet»MŠK Žilina B - KFC Komárno 8:1 (3:0)