Adam Ružička v drese Calgary Flames.
Adam Ružička v drese Calgary Flames. (Autor: REUTERS)
Sportnet|5. okt 2023 o 00:04

Sledovali ste ONLINE prenos z prípravy NHL: Edmonton Oilers - Calgary Flames. Proti Connorovi McDavidovi či Leonovi Draisatlovi sa predstavilo trio Slovákov: Samuel Honzek, Adam Ružička a Martin Pospíšil.

NEW YORK. Edmonton Oilers a Calgary Flames odohrali prípravný zápas NHL. Duel sa hral v noci zo stredy na štvrtok.

V drese Flames sa predstavilo trio Slovákov - Martin Pospíšil, Samuel Honzek a Adam Ružička.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Edmonton Oilers - Calgary Flames dnes (LIVE, naživo, Adam Ružička, Samuel Honzek, Martin Pospíšil, príprava NHL 2023/2024, štvrtok)

Príprava NHL  2023/2024
05.10.2023 o 03:00
Edmonton
7:2
(2:2, 3:0, 2:0)
60' minúta
Ukončený
Calgary
Prehľad
Góly a asistencie: 6. McDavid (Draisaitl, Bouchard), 8. Brown (McDavid, Nurse), 23. Pederson (Kane, Brown), 31. Draisaitl (Bouchard, Nurse), 34. Brown (McDavid), 52. Kane (McDavid), 55. Lavoie (Holloway, Pederson) – 16. Zadorov (Vladař), 18. Duehr (Pospíšil, Zary). Rozhodca: Hebert, Markovic – Mills, Galloway.

3. Raphael Lavoie (EDM) 1+0
Edmonton už se tolik do útoku při poslední přesilovce nehnal a spíš duel dohrával. Domácí neměli důvod už útočit, od druhé třetiny totiž zápasu totálně dominovali, soupeře přestříleli 42-20 a porazili 7:2.
Konec zápasu.
59:01
Solovjov vyhazuje puk až do pásma Edmontonu.
58:53
Vyloučení v týmu Calgary Flames:
Martin Pospíšil – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
58:48
Hra je přerušena před brankou Calgary.
58:29
Erne se rozjel s pukem z vlastního pásma, ale nakonec jen nahodil směrem na Vladaře ze středního pásma. I tak se ale Edmonton usadil v útočném pásmu.
57:05
Edmonton vede na střely 41-19. V rámci třetí třetiny vyslalo Calgary zatím jen jednu střelu, zatímco Oilers hned 16. Obrovská převaha domácích.
55:37
Oilers zůstávají při chuti. Brobergův pokus z pravého kruhu ovšem proletěl mimo.
55:29
Connor Brown si šel pro hattrick, jeho únik za obranu Calgary ale vyřešil Vladař, který odmítl znovu kapitulovat. Komerční brejk.
54:53
54:53
goalEdmonton právě vstřelil branku!
Obrana Calgary při návratu soupeře do útoku zaspala. U mantinelu vybojoval puk Holloway, jenž přihrál na zcela volného RAPHAELA LAVOIEHO před branku Vladaře. Ten na střelu z voleje nedokázal zareagovat. Asistence: Dylan Holloway, Lane Pederson.
54:31
Oilers znovu přichází o kotouč a útočné pásmo.
53:58
Foegele dostal přesnou přihrávku před brankoviště, s pukem si ale neporadil a Vladaře nepokořil. Calgary vyhazuje.
53:07
Adam Ružička – 2 min., podrážení.
53:02
Duehr se dostal k puku v útočném pásmu, kam najel v pokusu o přečíslení. Jeho pas na Šarangoviče ale neprošel.
52:25
Nurse se napřáhl od levého mantinelu, Vladař vytěsnil prudkou střelu na zadní hrazení.
51:37
Kane byl natlačen na ležícího Vladaře. Když se z něho dostal, schytal od brankáře tvrdý direkt do horní poloviny těla. Rozhodčí ale trestat nebudou. Komerční pauza.
51:04
51:04
Hrubka Vladaře a také jednoho z vracejících se hráčů Calgary. Vladařovu příliš riskantní rozehrávku jeho spoluhráč nezachytil, puk se dostal k McDavidovi a ten přihrál rychle do pravého kruhu na EVANDERA KANEA, jenž využil odkryté klece soupeře. Asistence: Connor McDavid.
50:16
Ani přihrávka před branku na rozjetého Cionu neznamenala nějaké výraznější ohrožení Skinnera. Ciona puk protečoval mimo tři tyče.
49:09
Vladař se musel popasovat s kličkujícím Lavoiem, jemuž se povedlo uvolnit do zakončení.
48:35
Čas velmi rychle ubíhá. Edmonton nadále drží herní převahu a Calgary moc v útočné třetině do akce nepouští.
47:09
Skinner si po delší době sáhl na kotouč, lapačkou likviduje střelu rozjetého Pettersena z levého kruhu. Komerční brejk.
46:15
Když už to vypadalo, že Klapka protlačí přihrávku na Cionu před brankovištěm, puku se zmocnil bránící Bouchard. Ani z tohoto mráčku nezapršelo.
45:30
Edmonton už vede na střely 32-18. Calgary není zhruba od 36. minuty prakticky vůbec v ofenzivě aktivní. Edmonton to soupeři zkrátka nedovolí.
44:19
Hra je přerušena, v brankovišti Calgary leží několik hráčů a puk se ztratil z dohledu.
44:18
Hosté v plném počtu.
44:06
Také druhá přesilovková formace si vytvořila tlak. Vladař vykryl další dva střelecké pokusy, než přerušil hru.
43:32
McDavid vrátil puk do pravého kruhu, kde už zase operoval Draisaitl. Vladař i tentokrát zasahuje a tentokrát přerušuje hru.
43:03
Oilers se vrátili do útočného pásma a tentokrát z pravého kruhu pálil McDavid. Vladař i tentokrát sráží puk mimo brankoviště.
42:24
Draisaitl vypálil z pravého kruhu z voleje, Vladař se stihl přesunout brankovištěm.
42:18
Adam Ružička – 2 min., krosček.
40:54
Nurse výborným obranným zákrokem zamezil Huntově přihrávce na volného spoluhráče v pravém kruhu. K ohrožení Skinnera v tuto chvíli nedojde.
40:01
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 04:57.
V samém závěru ještě Vladař čelil střele od modré a následnému pokusu o dorážku, ale ustál to. Byť si připsal 13 úspěšných zákroků v řadě, z předchozích třinácti střel hned pětkrát inkasoval a ke spokojenosti má daleko. Edmonton třemi góly ve druhé třetině získal komfortní náskok do závěrečné části.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:48
39:23
Calgary nedovolilo ohrozit Vladaře a obětavě se hráči hostů stavěli do střel. A nakonec poslali kotouč mimo své pásmo.
38:48
Flames se osvobodili.
38:20
Vladař má v posledních minutách opravdu spoustu práce. Edmonton už vede na střely 21-18, při trefě Browna ve 34. minutě přitom měl pouze třináct střeleckých pokusů.
38:05
Hyman na levé straně brankoviště přijal přihrávku a pokusil se rychle zakončit na vzdálenější tyč. Vladař střelu vytěsnil.
37:48
Ciona přelomil hokejku zakončujícího Lavoieho a putuje na dvě minuty na trestnou lavici.
37:28
Dělovka Broberga zpoza levého kruhu se odrazila Vladařovi od masky mimo kluziště. Výrazný tlak Edmontonu ze hry ve čtyřech na obou stranách pokračuje i při hře v plném počtu.
36:58
Po další střele Kanea už Vladař přerušuje hru. Trochu se zákroky na jeho kontě zvýšily, stále ale nemůže být vůbec spokojený se svým výkonem.
36:29
Nurse s Kanem vyrazili do přečíslení, po křižném pasu do levé strany se Kane dostal ke střele z první, ale Vladař se výtečně roztáhl v brankovišti a teď svůj tým podržel.
35:55
Draisaitl se protlačil ke střele z ostrého úhlu na levé straně. Vladař se natolik přilepil ke své tyči, že málem branku zboural. Nicméně puk nepropustil.
35:18
Draisaitl mířil podél mantinelu směrem ven z pásma, ale u kruhu přihrál za zády při naznačené otočce před branku na Boucharda, kterého Vladař úspěšně vychytal.
35:04
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
Zach Hyman – 2 min., hrubost.

Ilja Solovjov – 2 min., hrubost.
35:04
Na zadním mantinelu za brankou Calgary se do sebe po střetu pustili Hyman se Solovjovem. Solovjov dohrál Hymana ve hře, což se mu pochopitelně nelíbilo.
34:21
Postavení mimo hru domácího týmu. Komerční pauza.
33:40
33:40
Třináctá střela a pátý gól! Calgary se po zisku puku nepovedlo vyhodit z pásma, McDavid vybojoval před brankou kotouč zpět a posunul ho do strany na CONNORA BROWNA, jenž zvyšuje na 5:2. Asistence: Connor McDavid.
32:51
Schwindt poslal obloučkem puk mimo pásmo Calgary, které se ubránilo útoku domácích. Byť Edmonton zatím vyslal na branku jen 12 střel, už zapsalo čtyři góly.
32:11
Pro změnu se kotouč stal suvenýrem pro jednoho z diváků.
31:52
Právě Hunt byl u zakončení následného útoku Flames. Skinner však jeho pokus vychytal.
31:26
Hunt na levém křídle nebyl dostatečně rychlý a Calgary je zastaveno postavením mimo hru.
30:36
Gleason teď zachránil Edmonton, když se Skinner dostal mimo brankoviště a hostům se povedlo poslat přihrávku kolem něho právě skrz brankoviště. Místo, aby puk doputoval k adresátovi před brankou, Gleason ho napálil zezadu do svého brankáře, který následně přerušuje hru. Komerční pauza.
30:02
30:02
LEON DRAISAITL zvyšuje vedení Edmontonu! Vladařovi proletěla střela zpoza pravého kruhu pod nataženým betonem. Asistence: Evan Bouchard, Darnell Nurse.
29:33
Domácí v plném počtu.
29:20
Skinner si v této pasáži poradil se dvěma střelami. DeSimoneho pokus zpoza pravého kruhu našel svou lapačkou i přes aktivní clonu Adama Klapky.
28:35
Oesterle udělal úkrok do pravé strany na hraně pravého kruhu, ale i tak vypálil nepřesně. Od mantinelu se střela odráží do ochranné sítě.
28:13
Oilers se povedlo už dvakrát vyhodit puk ze svého pásma. Zatím dobře brání toto oslabení.
27:33
Bude se vylučovat na straně Edmontonu. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
27:10
Útok, nepřesná střela či ztráta puku a útok z druhé strany. Obrázek hry je nyní konstantní. Útoky jsou to rychlé a vesměs neúspěšné.
26:35
Stále se hraje. Calgary vede na střely 15-10.
25:46
Gilbert od modré čáry minul Skinnerovu klec, ale šance z toho ještě posléze byla. Šarangovič však nezpracoval od mantinelu odražený puk a nevyužil toho, že Skinner byl povyjetý před brankovištěm.
24:58
Hraje se delší úsek bez přerušení. Puk rychle střídá majitele a oba týmy zkouší štěstí při útočných výpadech. Žádný souvislý tlak ani z jedné strany.
24:25
Domácí vyrazili do útoku, kde se jim povedlo na krátko usadit. Nicméně Hymanovo protečování netrefilo prostor mezi tyčemi.
23:17
Prudká střela Zadorova se odráží od Skinnerova betonu do bezpečí.
22:59
Janmarkovi neprošla přihrávka na střed mezi kruhy, puk byl sražen k zadnímu mantinelu, kde se ho zmocnili hosté.
22:29
Další horká chvíle pro Vladaře, tentokrát při průniku Hollowaye. Byť akci soupeře tentokrát zlikvidoval, obrana Calgary znovu propadla. Dvě takové hrubky během zhruba půl minuty, to se nevidí zrovna často.
22:01
22:01
LANE PEDERSON dostal přihrávku za obranu Calgary a v samostatném nájezdu se nemýlil! Vladaře překonal střelou nad vyrážečku a posílá Edmonton zpět do vedení. Asistence: Evander Kane, Connor Brown.
20:25
Skinnera hned zkraje zasypal střelami Pettersen, jeho pokusy však brankář Edmontonu vyráží.
20:01
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 04:01.
To se ale nepovedlo. Edmonton sice vstoupil do zápasu výborně a prodral se do vedení 2:0, ale o náskok v posledních pěti minutách úvodní třetiny přišel. Do kabin se tak odchází za stavu 2:2.
20:00
První třetina skončila.
19:10
Domácí se natlačili do útočného pásma a snaží se ještě vykombinovat nějakou gólovku, kterou by strhli vedení na svou stranu.
17:56
17:56
goalCalgary právě vstřelilo branku!
Hosté srovnávají skóre! Při souboji za brankou se puk vysokou rychlostí odrazil do pravého kruhu, kam si najel WALKER DUEHR, jenž střelou z první nedal Skinnerovi šanci! Asistence: Martin Pospíšil, Connor Zary.
17:29
Neprosadil se z dálky ani Foegele, nicméně toho zblokoval Hunt.
17:04
Dělovka Philipa Kempa od modré čáry orazítkovala jen zadní mantinel a branku Calgary neohrozila.
16:11
Komerční pauza.
15:44
15:44
Tak přeci se Calgary, byť už po konci početní převahy, prosadilo! NIKITA ZADOROV vyrazil s pukem z vlastního pásma a po sólo akci prostřelil zpoza kruhů Skinnera! Asistenci si u této trefy připisuje brankář Vladař. Asistence: Dan Vladař.
15:39
15:30
Oesterleho křižný pas do pravého kruhu neprošel, ještě jedno vyhození Edmontonu.
14:59
Oesterleho pokus se odráží od vyrážečky Skinnera do rohu kluziště. Krátce poté se Oilers osvobozují.
14:43
Flames se až nyní usazují v útočném pásmu.
14:01
Domácí vyhazují puk do bezpečí.
13:39
Cody Ceci – 2 min., podrážení.
12:45
Edmonton se vypravil ze svého pásma do útoku. Foegeleho střela z nápřahu se odráží od Vladaře do bezpečí.
12:29
Ružičkovu střelu z pravého kruhu si Skinner pohlídal. Puk ho trefil někam do břicha a brankář Oilers odrazil nepřipustil.
11:54
Schwindt poslal střelecký pokus kotouč do hlediště. Calgary si teď vytváří zajímavý tlak, ale příliš střel na Skinnera nevysílá. Nedaří se mu vytěžit z tlaku dostatek příležitostí.
10:46
Komerční pauza po střele Poiriera zpoza kruhů. Skinner má kotouč pod kontrolou.
09:13
Ružička se dostal k protečování kotouče na Skinnera, který ale na změnu směru dokázal zareagovat betonem.
07:36
07:36
CONNOR BROWN vsítil druhý gól Edmontonu, když vystřelil z první po přihrávce McDavida. Vladař nestihl zareagovat na rychlou a prudkou střelu. Asistence: Connor McDavid, Darnell Nurse.
07:26
Vladař kryje prudkou ránu z pravého kruhu od Boucharda, přerušuje hru a přichází první komerční pauza.
05:53
05:53
Ač to vypadalo, že se CONNOR MCDAVID dostane na levé straně zcela mimo střelecký úhel, prokázal opět jednou, jak fantastickým citem v rukách disponuje. Ač byl prakticky mimo úhel, poslal puk nad rameno Vladaře pod horní tyč a proměňuje přesilovku. Asistence: Leon Draisaitl, Evan Bouchard.
05:35
Edmonton drží dlouze útočné pásmo a snaží se ostřelovat branku Calgary. Velký tlak.
04:59
Ač se domácí snažili rychle využít dvojnásobnou přesilovku, obětavá obrana zbývající trojice nenechala ohrozit Vladaře. A tak pokračuje už jen klasická přesilovka 5 na 4.
04:37
Martin Pospíšil – 2 min., podrážení.
04:25
Hosté vyhazují puk přes všechny čáry. Na zadním mantinelu za brankou Oilers se ale dopouští faulu...
03:56
Oilers dlouze kombinovali v útočném pásmu. Nakonec to na sebe vzal z pravého kruhu Draisaitl, ale trefil jen připraveného Vladaře.
03:07
Rychlé vyhození hostů mimo obranné pásmo.
02:59
Calgary mělo na ledě šest hokejistů a brankáře k tomu. Přichází tedy dvouminutový trest.
02:28
Zadorov zkusil štěstí zpoza kruhů, ale míjí Skinnerovu branku.
02:17
Hosté se následně dopustili postavení mimo hru.
01:56
Skinner si připisuje první úspěšný zákrok v utkání. Oesterleho střelu vyráží mimo brankoviště.
00:56
Bouchard se dostal ke střele zpoza pravého kruhu, branku Calgary ovšem netrefil.
00:01
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Edmonton Oilers: Skinner – Nurse, Bouchard, Broberg, Ceci, Gleason, Kemp – Kane, McDavid, Brown, Nugent-Hopkins, Draisaitl, Hyman, Holloway, Pederson, Foegele, Erne, Janmark, Lavoie
Trenér: Jay Woodcroft

Calgary Flames: Vladař (Wolf) – Zadorov, Oesterle, Gilbert, Poirier, Solovjov, DeSimone – Šarangovič, Ružička, Pettersen, Honzek, Dube, Hunt, Pospíšil, Zary, Duehr, Ciona, Schwindt, Klapka
Trenér: Ryan Huska

Rozhodčí: Hebert, Markovic – Mills, Galloway.
Edmonton zatím v přípravě vyhrál tři zápasy a připsal si tři porážky. Calgary má na kontě hned čtyři výhry a jen dvě porážky. Když se ale oba celky na konci minulého týdne v rámci tohoto kempu střetly, Calgary doma s Edmontonem prohrálo 1:2 po prodloužení.
Dlouhá příprava před novou sezonou se chýlí ke svému konci. Poslední týden, poslední šance pro některé hráče, jak přesvědčit, že si zaslouží místo u hlavního týmu, posledních pár šancí, jak vyladit formu před ostrým startem. V tomto utkání přípravy se budeme věnovat zápasu Edmontonu s Calgary.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.
Domov»Hokej»NHL»Príprava NHL: Edmonton deklasoval Calgary, v drese hostí nastúpili traja Slováci