Pozrite si program, tabuľky skupín, rozpis zápasov aj výsledky MS v hokeji 2024 v Česku. Kedy hrá Slovensko a ako je na tom v tabuľke?

Program zápasov na MS v hokeji 2024

Ďalší program na MS v hokeji 2024

TABUĽKA SKUPINY A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

TABUĽKA SKUPINY B

Tímy na MS v hokeji 2024

Najnovšie správy z MS v hokeji 2024

Slovenská striedačka, v pozadí sprava tréner Craig Ramsay a asistent trénera Ján Pardavý počas prípravného hokejového zápasu Nemecko - Slovensko.
po 16:393
Slafkovský a spol. sa zapoja do prípravy Slovenska, v kádri končia piati hráčiPočas aktuálneho týždňa sa k národnému tím postupne pripoja aj Šimon Nemec, Tomáš Tatar, Juraj Slafkovský, Martin Pospíšil a Pavol Regenda.
po 16:393
Libor Hudáček strieľa gól vo finále českej extraligy proti Pardubiciam.
Nikola Baďovápo 15:2516
Kto z finále českej extraligy môže posilniť káder? Pánikovi nešportové správanie môže uškodiťMS v hokeji v Česku sa začínajú 10. mája.
Slovenských hokejistov do 18 rokov čaká na MS v hokeji U18 2024 zápas o všetko.
po 14:45
Príprava na MS v hokeji 2024 vrcholí. Uspeje osemnástka v zápase o všetko? (TV tipy)Športový program na najbližších sedem dní. Pozrite si TV program.
po 14:45
Martin Pospíšil.
Šimon Čoppo 14:35
Pospíšil bude debutantom na MS. Síl mám dosť, hovorí po sezóne snov v NHLNárodný dres si naposledy obliekol ešte ako junior.
Martin Feherváry.
Šimon Čoppo 13:355
Obrovská posila na MS? Fehérváry v play-off zatienil aj superhviezdu PanarinaJeho účasť na majstrovstvách sveta vyzerá nádejne.
Martin Fehérváry.
po 13:062
Fehérváry chce posilniť slovenský tím na MS v Česku, musí však počkať na vyjadrenie klubuWashington Capitals v zámorskej NHL prehral v 1. kole play-off s New Yorkom Rangers 0:4 na zápasy.
po 13:062
Marco Rossi v drese Minnesoty Wild.
ne 22:08
Pomôže outsiderovi na šampionáte? Rakúsko sa posilnilo o talent z NHLNa poslednom šampionáte bol najproduktívnejším hráčom Rakúska.
ne 22:08
Pavol Regenda.
Šimon Čopne 14:45
Pavol Regenda: Je iné hrať so slovenským znakom ako za tím v AmerikeRegenda opatrne hovorí o väčšom úspechu, avšak chce pamätať na pokoru.
Cole Caufield a Juraj Slafkovský
ne 12:20
Rešpekt vzbudzuje aj súpiska USA. Slafkovský si zahrá proti parťákovi z MontrealuTím USA bude na MS v hokeji 2024 tretím súperom Slovenska.
ne 12:20
Lucas Raymond v drese Detroitu
ne 10:35
Súper Slovenska na MS zbrojí vo veľkom. V kádri má už 14 hokejistov z NHLSlovenskí hokejisti budú na šampionáte v Česku čeliť aj najproduktívnejšiemu hráčovi Detroitu.
ne 10:35

Majstrovstvá sveta v hokeji

Majstrovstvá sveta v hokeji sú medzinárodná súťaž reprezentačných mužstiev, ktorej organizátorom je Medzinárodná hokejová federácia IIHF. Predchodcami majstrovstiev sveta boli majstrovstvá Európy, ktoré sa po prvý raz uskutočnili v roku 1910. Prvé MS v hokeji sa konali v roku 1920 v rámci olympijských hier. Od roku 1930 sa až na pár výnimiek turnaj koná každoročne. V roku 2022 sa šampionát konal vo Fínsku a vyhrala ho domáca reprezentácia, Slovensko sa dostalo do štvrťfinále. V roku 2024 majstrovstvá sveta organizuje Česko. Turnaj sa hrá od 10. do 26. mája.

MS v hokeji 2024

Majstrovstvá sveta v hokeji sa v roku 2024 konajú v Česku, hostia ich mestá Praha a Ostrava. Slovenská reprezentácia odohrá svoje stretnutia v základnej skupine A v Ostravar Aréne v Ostrave.

Semifinálové stretnutia, zápas o bronz a finále sa uskutočnia v O2 Arena v Prahe.

Skupina A: Program a výsledky

Skupina B: Program a výsledky

Medailová bilancia Slovenska

Slovensko dosiaľ získalo štyri medaily na majstrovstvách sveta v hokeji. Svoj prvý cenný kov si vybojovalo na MS 2000, na šampionáte v Rusku získalo striebro. V roku 2002 dosiahlo svoj najväčší úspech v hokejovej histórii, na turnaji vo Švédsku sa radovalo zo zisku zlata. Hneď o rok neskôr získali Slováci ďalšiu medailu, na šampionáte vo Fínsku sa tešili z bronzu. Posledný medailový úspech dosiahlo Slovensko na MS 2012 vo Švédsku a Fínsku, po finálovej prehre s Ruskom získalo striebro. Slováci majú na svojom konte už aj olympijskú medailu, keď na ZOH 2022 v Pekingu získali bronz.