SLOVNAFT CUP 2018/2019: REKORDNÝ ZÁUJEM, ŠTART PREDKOLA 15. JÚLA
11.07.2018, Peter Cuninka

SLOVNAFT CUP 2018/2019: REKORDNÝ ZÁUJEM, ŠTART PREDKOLA 15. JÚLA

BRATISLAVA (SFZ/pš) – Jubilejný 50. pohárový ročník už pozná program svojich úvodných kôl – štart Slovnaft Cupu 2018/19 je naplánovaný na nedeľu 15. júla dvoma zápasmi predkola v regióne východ.

Pred rokom registroval SFZ ako organizátor súťaže prihlášky od 211 klubov, aspoň jeden zápas napokon odohralo 206, pät tímov sa odhlásilo ešte pred svojím vstupom do pohára. Tentoraz sú počty ešte vyššie!

Prvotný interes prejavilo až 239 klubov, tri si to však rozmysleli, takže na svoj vstup čaká v tejto chvíli 236 tímov. Aj to je rekord účastníkov v 50-ročnej histórii pohárovej súťaže!

PRIHLÁSENÉ KLUBY PODĽA JEDNOTLIVÝCH REGIÓNOV

BRATISLAVA: 23

ZÁPAD: 66

STRED: 66

VÝCHOD: 54

I. a II. LIGA: 27

Vzhľadom na počet prihlásených mužstiev sa v dvoch regiónoch hrajú zápasy predkola: východ 2 stretnutia (15. 7.), Bratislava 5 (22. 7.).

Platí, že 1. kolo Slovnaft Cupu sa hrá na jeden zápas a regionálne, v 2. kole rovnako na jeden zápas a platí územné rozdelenie východ – západ s výnimkou klubov Fortuna ligy, pričom účastníci I. a II. ligy sú nasadení. V 3. kole, hranom na jeden zápas, platí územné rozdelenie východ – západ s výnimkou tímov z Fortuna ligy, ktoré budú nasadené. V 4. kole neplatí územné rozdelenie východ – západ, účastníci najvyššej ligovej súťaže budú nasadení. V 5. kole (osemfinále) sa už hrá bez územného rozdelenia a nasadenia.

Jednozápasové štvrťfinále je naplánované na marec 2019, semifinále je dvojkolové, finále je na programe 1. mája 2019 v Bratislave.

Víťaz získava titul "Víťaz Slovenského pohára" a stáva sa držiteľom putovného pohára, okrem toho získa do trvalého vlastníctva pohár, venovaný SFZ, a vypísanú finančnú odmenu, zároveň má právo reprezentovať Slovensko v Európskej lige UEFA 2019/2020.

image
Autor: SFZ
Zdroj: futbalsfz.sk

PROGRAM PREDKOLA

PROGRAM 1. KOLA

22. JÚLA/28. JÚLA 2018:

FK Dúbravka - FK Rača Bratislava

FK Slovan Most pri Bratislave - FK Vajnory

FK Cinemax Doľany - ŠK Báhoň

FK Slovan Ivanka pri Dunaji - ŠK Tomášov

MFK Rusovce - TJ Rovinka

PŠC Pezinok – FC Malacky

ŠK Bernolákovo - Lokomotíva Devínska Nová Ves 1:1, 3:4 na 11 m

SFC Kalinkovo - OFK Dunajská Lužná

ŠK Váhovce - ŠK Veľké Zálužie

TJ Slovan Brvnište - TJ KOVO Beluša

TJ Manín Podmanín - TJ Partizán Domaniža

TJ Partizán Prečín - MŠK Púchov

TJ Družstevník Radimov - Spartak Myjava

OK Častkovce - AFC Nové Mesto nad Váhom

FK Voderady - OFK Malženice

TJ Družstevník Špačince - ŠPORTOVÉ KLUBY BLAVA 1928

Futbalový klub Bestrent Horná Krupá - MFK Vrbové

TJ Iskra - Horné Orešany - TJ Slavoj Boleráz

MFK Alekšince - FC Slovan Hlohovec

TJ Partizán Cígeľ - FC Baník Prievidza

ŠK VEGUM Dolné Vestenice - OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom

TJ Slovan Zemianske Kostoľany - ŠK Slovan Šimonovany - Partizánske

OFK Kovarce - OFK Hrušovany

SC Čenkovce - FC Nový Život

FK Studienka - FC Rohožník

TJ Družstevník Jacovce - TJ Slovan Krušovce

FC Cabaj-Čápor – FC Pata 0:4

TJ Plevník-Drienové – FKS Nemšová

TJ Tatran Cementáreň Ladce - MŠK Považská Bystrica 0:3 kontumačne

FC Veľký Kýr – ŠK Kmeťovo

TJ Družstevník Ivanka pri Nitre - FC Slovan Galanta

TJ Oponice - OFK Solčany

TJ Kostolné Kračany - ŠK FC Vydrany

Malodvornícky FK Malé Dvorníky – TJ Družstevník Trstice

FK Slovan Šahy - KFC Kalná nad Hronom

ŠK Nevidzany - FK TJ Lokomotíva Kozárovce

Futbalový klub FK Activ Veľké Kosihy - FK Kolárovo

TJ Salka - MŠO Štúrovo

TJ Družstevník Bešeňov - TJ Veľké Lovce

ŠK Podlužany - TJ Družstevník Veľké Ludince

TJ Družstevník Dvory nad Žitavou - FKM Nové Zámky

ŠK Šurany - TJ Imeľ

FK Sitno Banská Štiavnica - ŠK Badín, občianske združenie 3:2

ŠK Selce - MFK Zvolen 0:2

FK FILJO LADOMERSKÁ VIESKA - FK Šalková 0:3

MFK Strojár Krupina - TJD Príbelce 0:1

FK 09 Bacúch - MFK Spartak Hriňová

OŠK Lieskovec - MŠK Tisovec

TJ Lovča - TJ Sokol Medzibrod 0:5

TJ Ožďany - ŠK Partizán Čierny Balog

FC 98 Hajnáčka - FTC Fiľakovo 0:1

TJ Vinohrad Čebovce - FK Slovenské Ďarmoty 0:1

ŠK Belá - OFK Teplička nad Váhom

TJ Fatran Varín - TJ Tatran Krásno nad Kysucou 1:3

TJ Slovan Skalité - TJ Tatran Oravské Veselé 0:1

FK Tatran Turzovka - FK Terchová 3:0 kontumačne

OFK Kotešová - OŠK Rosina 2:3

ŠK Čierne - MFK Dolný Kubín

FK Predmier - ŠK Javorník Makov 1:2

TJ Višňové - OŠK Baník Stráňavy 1:2

TJ Tatran Oščadnica - MŠK Námestovo 0:5

TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou - TJ Jednota Bánová 2:2, 5:4 na 11 m

OŠK BEŠEŇOVÁ - MŠK FOMAT Martin 2:1

TJ Tatran Chlebnice - ŠK Závažná Poruba

MFK Tepličan - ŠK Dynamo Diviaky 5:1

ŠK Tvrdošín - ŠK Olympia Bobrov

Oravan Oravská Jasenica - TJ Družstevník Liptovská Štiavnica 3:3, 5:6 na 11 m

FK Nižná - FK Čadca 1:2

OŠK Švošov - FK Slovan Žabokreky 1:1, 7:6 na 11 m

TJ Slovan Magura Vavrečka - MŠK Kysucké Nové Mesto 1:3

OŠK Radzovce - TJ Sklotatran Poltár 1:3

ŠK Vinica - MFK Detva 5:0

MFK Baník Veľký Krtíš - TJ Tatran VLM Pliešovce 1:2

FK Iskra Hnúšťa - ŠK Prameň Kováčová 1:2

FK Jesenské - MŠK NOVOHRAD Lučenec 3:1

TJ Tvarona Ulič - FK Humenné 0:1

Obecný futbalový klub Spartak Brekov - ŠK Strážske 0:2

TJ Jasenov - MFK Vranov nad Topľou 1:4

TJ Družstevník Borov - MFK Snina 0:2

TJ Ptava NV Ptičie - MFK Slovan Giraltovce 1:0

ŠK Sačurov - OFK Tatran Kračúnovce 2:0

TJ Družstevník Parchovany - MFK Sobrance 0:1

OŠK Krišovská Liesková - MFK Veľké Kapušany 0:3

MFK Čierna nad Tisou - OŠK Pavlovce nad Uhom 2:6

TJ Slavoj Kráľovský Chlmec - TJ ŠM Streda nad Bodrogom 5:1

TJ Družstevník Budimír - TJ Mladosť Kalša 1:2

TJ Družstevník Čečejovce - FK Krásnohorské Podhradie 1:6

ŠKO Veľká Ida - MFK Spartak Medzev 0:4

MFK Ťahanovce - FK Kechnec 0:3

TJ HORNÁD Ždaňa - FK Geča 73 3:7

FK Košická Nová Ves - FK Čaňa 1:1, 3:4 na 11 m

OFK Slovan Poproč - Slávia TU Košice 1:4

TJ Družstevník Odorín - FC KOŠICE

FK Veľká Lomnica - FK 1931 Hranovnica 5:2

ŠK Harichovce - TJ Štart Hrabušice 0:1

FK 05 Levoča - MŠK Spišské Podhradie 1:3

FK Olcnava - TJ Tatran Ľubica 5:1

TJ Dunajec Spišská Stará Ves - MFK Stará Ľubovňa 0:2

1. MFK Kežmarok - FK Gerlachov 1:4

MŠK Slavoj Spišská Belá - OŠFK Šarišské Michaľany 1:3

OFK SIM Raslavice – MŠK Tesla Stropkov 0:3

Prečítané: 1424x