Renáta Jamrichová (Autor: Tlačová agentúra SR/AP)

Renáta Jamrichová prehrala po siedmich triumfoch v rade

W75 Trnava 2024

Dvojhra žien - štvrťfinále:

Renáta Jamrichová (SR) - Mona Barthelová (SR) 3:6, 2:6

TRNAVA. Slovenská tenistka Renáta Jamrichová končí na domácom turnaji ITF v Trnave vo štvrťfinále.

Nad jej sily v súboji o najlepšiu štvorku bola nemecká reprezentantka Mona Barthelová, ktorej podľahla po setoch 3:6 a 2:6.

Víťazná séria šestnásťročnej hráčky tak skončila na čísle sedem, pred slovenským podujatím vyhrala turnaj ITF na Kanárskych ostrovoch.

Jamrichová ťahala za kratší koniec už od úvodu prvého dejstva, keď stratila svoje prvé podanie.

V následnom geme si dokázala vytvoriť dva brejkbaly, jediné v celom sete, no nedokázala ich využiť.

Tridsaťtriročná Barthelová si napokon svoj servis postrážila a pripísala zisk prvej sady po 39 minútach a výsledku 6:3.

Podobný priebeh mal aj druhý set, keď Jamrichová opäť stratila svoj prvé podanie a nemecká protivníčka si svoj servis pohodlne držala.

Rozhodujúci moment prišiel v siedmom geme. Mladá Slovenska opäť dovolila súperke brejk a tá mala možnosť podávať víťazstvo v zápase.

Bývala 23. hráčka vo svetovom rebríčku však spečatila postup do semifinále po dramatickom geme. Jamrichová urputne vzdorovala, vypracovala si aj jednu príležitosť brejknúť súperku.

Barthelová nakoniec využila až svoj šiesty mečbal a po necelej hodine a pol hry dokonala triumf po setoch 6:3 a 6:2.

Domov»Tenis»Jamrichová končí v Trnave pred bránami semifinále. Nad jej sily bola skúsená Nemka