V TREBIŠOVE OTVORILI NOVÉ IHRISKO S UMELOU TRÁVOU
13.05.2018, Peter Cuninka

V TREBIŠOVE OTVORILI NOVÉ IHRISKO S UMELOU TRÁVOU

TREBIŠOV (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Trebišovčania sa tešia z nového ihriska s umelou trávou. Rekonštrukcia hracej plochy spadala do projektu UEFA HatTrick a bol to už deviaty obnovený štadión zo sedemnástich. Na nedeľnom slávnostnom otvorení nechýbal predseda Východoslovenského futbalového zväzu a I. viceprezident SFZ Richard Havrilla.

Začiatkom septembra minulého roku sa začali v Trebišove realizovať výkopové práce v areáli futbalového štadióna, z čoho vzniklo moderné ihrisko s umelou trávou. "Tento projekt bol realizovaný mestom Trebišov, ktoré na rekonštrukciu prispelo sumou 184-tisíc eur. Projekt podporil dotáciou Slovenský futbalový zväz vo výške 120-tisíc eur a na obnove sa spolupodieľal aj Košický samosprávny kraj sumou 120-tisíc eur. Na tejto ploche absolvujú prípravu všetky mužstvá Trebišova. Futbal v meste žije a chce napredovať," povedal prezident klubu Jozef Gazdag.

Na to, aby vzniklo nové ihrisko, sa musela najskôr odstrániť pôvodná trávnatá plocha. Odvodnili sa podkladové vrstvy ihriska. Položili sa nové podkladové vrstvy a umelý trávnik III. generácie. "Som rád, že tu stojím. Mám pod sebou veľa dedín, miest a klubov, ale k žiadnemu inému mestu, okrem Košíc odkiaľ pochádzam, nemám taký vzťah ako k Trebišovu. V roku 1990 som sa tu oženil. Ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali na tom, že projekt sa vydaril. Nová umelá tráva je míľnikom trebišovského futbalu. Prajem všetkým futbalistom, aby tu vyrástlo mnoho nových Markov Čechov, na ktorého môžete byť právom hrdí. Prajem veľa úspechov," povedal počas slávnostného aktu predseda Východoslovenského futbalového zväzu a I. viceprezident SFZ Richard Havrilla. Prestrihnutie pásky sa odohralo počas polčasovej prestávky nedeľného zápasu II. ligy medzi Trebišovom a Novým Mestom nad Váhom.

image
Autor: Roman Ferstl
Zdroj: futbalsfz.sk

"Ihrisko v Trebišove spadalo do investičného programu UEFA HatTrick. Je to povrch tretej generácie v rámci areálu futbalového štadióna. Máme na ňu aj osemročnú záruku. Ihrisko má riadne rozmery. Aktuálne prebieha rekonštrukcia v Hlohovci," vravel zástupca generálneho sekretára pre operatívne riadenie a manažér integrity futbalu Peter Dedík.

Po slávnostnom výkope, ktorý bol v réžii Richarda Havrillu a Jozefa Gazdaga, si novú hraciu plochu vyskúšali mladí futbalisti z Trebišova. Slávnostné otvorenie ihriska nafotil Roman Ferstl.

image
Autor: Roman Ferstl
Zdroj: futbalsfz.sk
Prečítané: 1122x