Veľký Cetín kvôli šiestej lige zvyšuje rozpočet, má už dve posily
01.08.2017, Peter Cuninka

Veľký Cetín kvôli šiestej lige zvyšuje rozpočet, má už dve posily

NITRA (ObFZ Nitra/MARTIN KILIAN ml.)

„Hertha“ vyhrala VII. ligu B s dominantným skóre 124:15, o poschodie vyššie sa chystá na stred tabuľky.

Nie, nie a nie. Ani za svet to nešlo. Hoci káder vo Veľkom Cetíne nikdy nebol zlý, pred troma rokmi skončil jedenásty, pred dvoma siedmy a vlani piaty. Dajme tomu, že funkcionári sa pred rokom v lete zdravo „nasrali“, keď doniesli sedem legionárov a konečne vyhrali B-skupinu VII. ligy. „Konečne sme chceli vyhrať. V minulých rokoch sme takisto mali dobré mužstvo, ale teraz sme nechceli už nič podceniť a od začiatku ísť za zlatom. Zišiel sa skvelý kolektív a to nás veľmi teší, že veľký úspech zariadila super partia, aká tu predtým nebola. Chlapci naozaj ťahali za jeden povraz,“ sype superlatívy manažér Vladimír Brath. Vynovený Veľký Cetín dal siedmimi posilami všetkým najavo, že chce byť prvý. Zeleno-biela partia na jeseň síce hneď v prvom kole ratovala remízu v Branči, no potom vyhrala dvanásť zápasov v rade. Ešte mala súpera, keďže Vinodol šliapal podobne suprovo. Do zimy tak šli dve siedmoligové veľryby s dvojbodovým odstupom. „V Branči sme sa však len oťukávali, boli sme nezohratí. Začalo to fungovať až potom. Za kľúčové víťazstvá považujem triumfy nad Čechyncami a Dolnými Obdokovcami a úplne najdôležitejší bol šláger proti Vinodolu – pred 400 divákmi sme sa vďaka dobrej hre a peknému gólu Charizopulosa na čele odpútali od nášho veľkého súpera,“ hovoril v novembri pre obfz.sk hrajúci tréner František Szusztor.

image
Autor: Ladislav Odráška
Zdroj: MY Nitrianske noviny

Tak to je, po jesennom triumfe nad Vinodolom už Veľkocetínčania prvé miesto nepustili nikomu. A už na začiatku apríla bolo viac-menej jasné, že žiadna dráma to v boji o titul nebude – z prvých štyroch jarných kôl totiž Vinodol uhral len dva body a Veľký Cetín desať, vynímala sa poprava Hosťovej 13:1. „Hertha“ do konca súťaže ešte stihla prihodiť masakre ako 6:0 s Dolnými Obdokovcami alebo 8:2 na Dyčke, v poslednom kole sa zľutovala nad Čifármi, dala im „len“ 11:0 a z rúk predsedu ObFZ Štefana Kormana si prebrala zlatú trofej.

image
Autor: Ladislav Odráška
Zdroj: MY Nitrianske noviny

„V zime sme na sebe zamakali, boli sme na sústredení v maďarskom Balatonfüzfö, kvalitné zápasy na umelej tráve proti tunajším súperom nám veľa dali. Zocelení sústredením sme naskočili do siedmej ligy a darilo sa nám, vyhrávali sme, bola dobrá nálada, pomohlo, že Vinodol v prvých štyroch jarných kolách postrácal body a my sme mohli v pokoji dohrávať súťaž ako majster. Aj z toho vyplynula naša jediná prehra, titul sme už mali vo vačku a prišli sme na Vinodol, ktorý nás chcel silou-mocou poraziť a aj sa stalo. Ale so sezónou sme určite spokojní – vyhrali sme 20 z 24 zápasov, nikto nemôže povedať, že majstrami sme sa stali nezaslúžene,“ rekapituluje Brath.

image
Autor: Ladislav Odráška
Zdroj: MY Nitrianske noviny

Veľkocetínske generality – zľava prezident klubu Róbert Danóci, manažér Vladimír Brath, vedúci mužstva Imrich Presinszký starší a úplne vpravo starosta František Mészáros.

Vyzeralo to krásne, idylicky, bez machuľky. Super kolektív, super mužstvo, veď liga sa nevyhráva každý rok, ešte k tomu s nebeským skóre 124:15. Lenže… „Na Turnaji majstrov sme od chlapcov očakávali viac,“ sklesnuto vraví manažér. Z hlasu cítiť, že ho neúspech na akcii roka ešte stále trápi. Veľký Cetín hostil pred mesiacom Klasov, Rišňovce a Volkovce, teda víťazov šiestej a siedmych líg a pred 450 divákmi sklamal, skončil posledný. „Ale na druhej strane, sme strašne radi, že Turnaj majstrov sa ľuďom, klubom i zväzu páčil. S organizáciou sme si dali veľa námahy, chceli sme, aby všetko bolo tip top, aby si všetci povedali, áno, Veľký Cetín robí dobrý futbal. A to aj vyšlo, kvitovali nám krásny areál a parádne ihrisko, výborná odozva nás motivovala,“ nahral už na zvučnejšiu strunu manažér Vladimír Brath a povedal pravdu. Veľký Cetín dal dokopy krásny Turnaj majstrov, štyri kvalitné mančafty sa skĺbili s perfektnou cigánskou, klobásou, dobrým pivom, plnými tribúnami a v neposlednom rade aj peknými mažoretkami.

image
Autor: Ladislav Odráška
Zdroj: MY Nitrianske noviny

Kľúčom k titulu bol hlavne vyrovnaný, takmer zdvojený káder. V bráne bol stálicou mrštný Erik Géci, defenzíve velili skoro dvojmetrový Juraj Horváth, zodpovedný Henrich Harča, skúsený Peter Paščák, bijec Michal Frťala a pracovitý Gabriel Szöke, pred nimi operoval hrajúci tréner a najlepší futbalista široko-ďaleko František Szusztor (keby niekto točil jeho šupu do čifárskeho vinkla, už by kandidovala na Puskásovu cenu za gól roka), v ofenzíve bol 24-gólový Nikos Charizopulos, statný Anton Dano (v zime ho nahradil typologicky rovnaký útočník Peter Horeš), dravec Andrej Kóňa, špílmacher Miroslav Gardian, snaživci Matej Fábry, Ivan Hedervári, Ján a Dávid Borbélyovci, proste tak veľa možností, že aj ostrieľaný Roman Chrenko párkrát ostal na lavičke. „Vedenie klubu vytvorilo hráčom adekvátne podmienky a všetci sme radi, že ich zužitkovali do dobrých výkonov. Takisto nás teší divácky záujem, často sme na štadióne stretávali ľudí z okolitých obcí, boli zvedaví na výborný futbal a veľa gólov. So sezónou sme spokojní,“ hodnotí starosta František Mészáros. A verte tomu, že keby aj inde mali takých starostov ako vo Veľkom Cetíne, futbal v oblasti by bol ešte väčšou radosťou. „Obec ochotne priložila ruku k dielu, nie je žiadne tajomstvo, že v minulej sezóne poslanci na futbal odsúhlasili rovných 10-tisíc eur. Postup do šiestej ligy znamená aj zvýšenie rozpočtu, na futbal pôjde minimálne o toľko viac, koľko sme v uplynulom ročníku dávali do mládeže. Oficiálne to ešte nie je, ale obecní poslanci sú futbalu naklonení, takže by to malo vyjsť,“ vysvetľuje starosta.

image
Autor: Ladislav Odráška
Zdroj: MY Nitrianske noviny

Erik Géci má 22 rokov, chytal už aj za Ivanku, Lehotu, Veľký Kýr a Dolné Obdokovce. Pred rokom sa dohodol s Veľkým Cetínom, vo svojej prvej sezónu za Herthu nevynechal ani minútu a v 24 zápasoch dostal len 15 gólov! FOTO: MY Nitrianske noviny – Ladislav Odráška.

V monológu sa dotkol mládeže – krídelník áčka ju založil pred dvoma rokmi, Matej Fábry začínal s osemnástimi mladšími žiakmi, teraz vstupuje do tretej sezóny a pod palcom má stále viac detí, prihlásil osemnástich starších žiakov a dvanástich prípravkárov, takže kým vo Veľkom Cetíne bolo predvlani nula malých futbalistov, tak dnes je presne 30! „Robiť s mládežou sa oplatí, je to radosť. Klub nás podporuje, čo potrebujeme, to máme,“ chváli si 22-ročný Fábry, ktorému pri mládeži pomáha brat Erik. „Práca s deťmi má zmysel, pokračujeme v nej aj naďalej. Futbal baví nielen najmenších, ale aj ich rodičov, na zápasy starších žiakov a prípravkárov chodí vyše sto divákov a niekedy aj toľko, čo na mužov,“ pritaká Mészáros.

image
Autor: Ladislav Odráška
Zdroj: MY Nitrianske noviny

Mateja Fábryho jeho zverenci žerú a on im na oplátku venuje všetok voľný čas. Zdroj: FB

Šiesta liga je už niečo viac, ale aj napriek výbuchu na Turnaji majstrov si nemyslíme, že by sa v nej Veľký Cetín mal strachovať o krk. Káder je rok zohratý, skúsený a navyše neobyčajne futbalovo vyspelý, preto očakávame, že najvyššiu okresnú súťaž si nováčik odkrúti v lepšom strede tabuľky. „Šiesta liga bude pre nás zaujímavá súťaž, zápasy proti susedným Janíkovciam, Klasovu alebo Golianovu budú mať grády. Spravíme všetko pre to, aby sme sa v nej dobre usídlili a nemuseli bojovať o záchranu. Umiestnenie do desiateho miesta bude určite veľký úspech,“ pomenoval ambície starosta. „Hertha“ už privítala aj dve posily. „Potrebujeme nahradiť dva odchody z kádra, Peter Horeš ide do Lužianok a Roman Chrenko nám v sobotu oznámil, že mieri do Mostovej. Novicmi sú zatiaľ Dávid Zajaček z dorastu ČFK Nitra a strelec Matej Hajtman z Lokomotívy Bánov,“ dodal František Mészáros.

image
Autor: Futbalové fórum
Zdroj: facebook
Prečítané: 1150x