Výber ObFZ Nitra U19 začal prípravu na Kaposvár v parádnom tempe
23.05.2017, Peter Cuninka

Výber ObFZ Nitra U19 začal prípravu na Kaposvár v parádnom tempe

NITRA (ObFZ Nitra/MARTIN KILIAN ml.)

Elitní starší dorastenci ďalší načrtli cestu za druhým zlatom v rade. V Lehote ich privítalo vľúdne prostredie a super podmienky na čele s výborným trávnikom.

Ako poslední začali s prípravou na kvalitný medzinárodný turnaj v maďarskom Kaposvári najlepší starší dorastenci. Tréneri Jozef Brath a Peter Zabák vyberali poctivo a s rozumom, šancu dostalo 32 talentov zo štvrtej, piatej a šiestej ligy.

Na prvý tréning ich prišlo „ideálnych“ 22, po piatich kolách okolo ihriska, krátkych a dlhých prihrávkach koučovia zavelili k modelovanému zápasu.

image
Autor: obfz nitra
Zdroj: obfz.sk

Tridsaťpäťminútový mač farebných so zelenými bol vyrovnaný, zaujalo skvelé tempo, množstvo tesných súbojoch. Padol len jeden gól, Gregora lišiacky vytočil obranu a po zidanovke zasunul loptu za Javorčeka. Blysli sa viacerí, Lehoťania Tomáš Štourač, Martin Garaj a Kristián Košťál ukázali rýchlu reakciu a nepoddajnosť, Andrej Gregora z Velčíc úžasnú hernú inteligenciu vykulminovanú perfektným výberom miesta, Nevidzančan Martin Keszeg dvojité pľúca a sľažiansky špílmacher František Švarba pútal fyzičkou i futbalovou suverenitou.

image
Autor: obfz nitra
Zdroj: obfz.sk

Vyraďovanie bude ťažké, pozorné oči divákov zaznamenali celú plejádu netuctových talentov. „Dalo sa na to pozerať, skvelý futbal. Parádne tempo!“ pokyvkával Marek Duchoň. Vedúci mužstva v Jelenci do Lehoty priviezol klenot spod Gýmeša Jakuba Fazekaša. A dokonca aj goleádora Machuliniec Frederika Bónu. Skvelé gesto!

Výber starších dorastencov pokračuje v príprave na Kaposvár už tento piatok na zlatomoravsku. Druhý tréning bude vo Velčiciach, zraz je o 17.00 hod.

foto: ObFZ Nitra

Prečítané: 751x