Začína sa ďalší ročník Slovnaft Cupu - opäť s rekordným počtom účastníkov
08.07.2017, Peter Cuninka

Začína sa ďalší ročník Slovnaft Cupu - opäť s rekordným počtom účastníkov

BRATISLAVA (SFZ/MAREK SVÁTEK)

Vlani sa do Slovnaft Cupu prihlásilo neuveriteľných 205 tímov. Súťaž tak zasiahla aj miesta, kde sa dovtedy nikdy nehrala. Rozšírenie účastníkov na päť najvyšších líg sa ukázalo ako správny krok. Do ročníka 2017/2018 poslalo prihlášku opäť rekordných – tentoraz 211 tímov.

Prvé kolo Slovnaft Cupu je na programe ešte v júli, ďalšie dve sa uskutočnia v auguste. Fakt, že počet prihlásených účastníkov prekročil hranicu 210 tímov, je jasnou odpoveďou, že vážnosť Slovenského pohára stúpa. Špecifiká tejto súťaže sa v minulej sezóne prejavili naplno. Favoriti to mali neraz veľmi ťažké, naopak papierovo slabšie tímy často dominovali.

Víťazom minulého ročníka Slovnaft Cupu je Slovan Bratislava, ale nechýbalo veľa a belasí by stroskotali už na svojej prvej prekážke. Cez Vranov nad Topľou postúpili až po pokutových kopoch. Menej šťastia v jedenástkovej lotérii mali Seničania, ktorých vyradili Veľké Ludince. Z účastníkov najvyššej súťaže „padli“ okrem Záhorákov vo svojom prvom zápase aj Zlaté Moravce. Nasledujúce kolá postupne vyradili aj ďalších favoritov. V najlepšej osmičke bolo iba päť tímov z Fortuna ligy, do semifinále sa napokon dostali iba dva. Slovanu a Michalovciam robili spoločnosť druholigová Skalica a dokonca aj treťoligový Poprad.   

Práve v meste pod Tatrami sa konalo veľké finále. Slovan v ňom zdolal Skalicu 3:0. Napriek tomu, že sa domáci tím neprebojoval do posledného zápasu o cenný pohár, v hľadisku vládla skvelá atmosféra.

Najlepšími strelcami uplynulého ročníka Slovnaft Cupu boli Richard Boroš zo Spišskej Novej Vsi a Kristian Kushta z Michaloviec. Obaja ofenzívni hráči zaznamenali po sedem gólov. Boroš sa rozstrieľal najmä proti Raslaviciam, proti ktorým sa presadil štyrikrát, ďalšie dva zásahy zaznamenal proti Tatranu Kračúnovce a jeden pridal do siete Veľkých Ludiniec. Albánsky útočník v službách Michaloviec sa dvakrát presadil proti Nitre a Pate, raz skóroval v dueloch s Liptovským Hrádkom, Novým Životom a Vrbovým.

Najvyššiu pohárovú minutáž v uplynulej sezóne mali Skaličania Pavol Majerník, Lukáš Hlavatovič, Ján Mizerák a Ján Čikoš-Pavličko. Všetci odohrali po 720 minút. Štatistiky uplynulej sezóny sú teda uzavreté. Už o niekoľko dní začneme písať tie aktuálne, spojené so sezónou 2017/2018.

Prečítané: 711x