10.01.2019, Peter Cuninka

2. LIGA: FUTBALISTI FK INTER BRATISLAVA ODŠTARTOVALI ZIMNÚ PRÍPRAVU

10.01.2019, Peter Cuninka
zdroj: fkinterbratislava.sk
image
Autor: FK Inter
Zdroj: FB/FK Inter

V stredu 9. januára prvýkrát v novom roku vybehli na umelý trávnik v Stupave futbalisti bratislavského Interu. Úvodný tréning viedol Miroslav Jantek, ale už bez Richarda Slezáka. Toho nahradil bývalý slovenský futbalový reprezentant Juraj Ančic. V realizačnom tíme nechýbajú Daniel Bachleda, Štefan Šogor a tréner brankárov Štefan Kollár.

image
Autor: FK Inter
Zdroj: FB/FK Inter

Na tréningu vládla dobrá nálada, po zimnej pauze sa lopta a pohyb futbalistom priam žiadali. "Na chalanov som sa tešil. Čaká nás tvrdá práca. Na jar by sme chceli fanúšikom pripraviť viac radosti, ako tomu bolo na jeseň," uviedol kouč žlto-čiernych Miroslav Jantek. Prvé tohtoročné stretnutie si nenechal ujsť ani generálny manažér FK Ľubomír Talda: "Chlapci makali ako sa patrí. Bolo vidno, že počas sviatkov nezaháľali a že individuálne plány, ktoré mali naordinované, naplnili. Z prvého tréningu mám dobrý pocit," skonštatoval čelný predstaviteľ klubu.

O niečo menej dobrý pocit vládne pri pohľade na ligovú tabuľku. Šéf realizačného tímu vie, že "žlto-čierni" na jeseň postrácali body, ktoré nemuseli. Aj preto dúfa, že mužstvo pôjde pod jeho vedením do vyšších sfér. "Doplatili sme na zlý úvod sezóny. Postupne sa ale prejavila naša kvalita, zlepšili sme sa aj v defenzíve. Ak budeme v tomto trende pokračovať, určite sa v tabuľke posunieme vyššie," predostrel plány pred jarnými duelmi kouč Miroslav Jantek.

image
Autor: FK Inter
Zdroj: FB/FK Inter

Kým ale mužstvo nastúpi na prvý jarný "majstrák" v Liptovskom Mikuláši, čaká ho tvrdá tréningová drina. "Prípravu absolvujeme v Stupave. V zime je samozrejme dôležité nabrať kondíciu, ale ja nie som zástancom nekonečných behov v lese. Všetko chceme riešiť s loptami. Neustále sa chceme venovať zdokonaľovaniu herného prejavu," vysvetlil lodivod Interistov. Jeho tím čaká niekoľko atraktívnych prípravných zápasov. Okrem súperov z Rakúska si "žlto-čierni" zmerajú sily napr. s Trenčínom, Zlatými Moravcami či Trnavou. 

PROGRAM PRÍPRAVNÝCH ZÁPASOV FK INTER BRATISLAVA

19. januára 2019: AS Trenčín – FK Inter Bratislava (13:00 hod.)

26. januára 2019: Zlaté Moravce – FK Inter Bratislava

2. februára 2019: FK Inter Bratislava – Trnava (11:00 hod.)

9. februára 2019: FK Inter Bratislava – FK Pohronie (11:00 hod.)

12. februára 2019: FK Inter Bratislava – Pezinok (18:00 hod.)

19. februára 2019: Mattersburg – FK Inter Bratislava (17:00 hod.)

23. februára 2019: FK Inter Bratislava – Brno Líšeň (11:00 hod.)

2. marca 2019: FK Inter Bratislava – FK Rača (11:00 hod.)

image
Autor: FK Inter
Zdroj: FB/FK Inter

Počas zimy nastali v kádri drobné zmeny. Klub opustilo pár hráčov, naopak, vedenie vyvíja maximálnu snahu o doplnenie viacerých postov. "Zimné prestupové obdobie sa stále iba začína. Predpokladám, že v kádri nejaký posun nastane. Na skúške tu máme pár nových hráčov, uvidíme ako sa osvedčia. Plánujeme doplniť viacero postov do každej formácie," naznačil personálne zmeny v kádri Ľubomír Talda. Zároveň doplnil, že o šancu v A-tíme zabojuje aj štvorica talentovaných dorastencov Patrik Lörincz, Kristián Černák, Samuel Baláž a Ondrej Zeleník. Ich hlavným cieľom je, ale zabojovať o postup do prvej dorasteneckej ligy. Preto sa budú prioritne pripravovať s touto vekovou kategóriou, v ktorej patrí Interu po jeseni druhá priečka. Do prípravy sa zatiaľ nezapojili zranení Mário Baldovský a Gabriel Bezák. Na úvodnom tréningu sa nepredstavili ani Quintón Christopher Edson Christina a Jovan Pavlovič. Túto dvojicu očakáva realizačný tím na budúci týždeň. 

Káder FK Inter Bratislava:

Odchody: Alexander Morgos, Victor Olatunji Oluyemi, Tomáš Svečula.

Príchody na skúšku: Lukáš Konrád (brankár), Peter Jánošík (stopér, Šamorín), Denis Martinko (stredopoliar, Nové Mesto nad Váhom), Arty Kouzani (útočník, Kanada), Killian van Mil (stredopoliar, Holandsko), Bruno Bilič (ľavý obranca, Chorvátsko). 

Hráči z minuloročného kádra: Daniel Goga, Andrej Štrba, Tomáš Šalata, Vojtech Tóth, Patrik Kochan, Andrej Labuda, Martin Vlček, Jakub Šulc, Patrik Gilian, Patrik Fedor, Quintón Christopher Edson Christina, Damien Clément Marie, Mário Baldovský, Jovan Pavlovič, Lukáš Jacko, Usman Issa Adekunle a Gabriel Bezák. 

image
Autor: SFZ
Zdroj: futbalsfz.sk

ROZHOVOR S ĽUBOMÍROM TALDOM

Prečítané: 515x