21.04.2019, Peter Cuninka

2. LIGA: POPRADČANIA NEMUSIA, IBA MÔŽU, ALE I TAK VNÍMAJÚ TLAK

21.04.2019, Peter Cuninka
VsFZ/Šéfredaktor - FK Poprad vie, že anglický týždeň môže byť kľúčový.
image
Autor: FK Poprad
Zdroj: FB/FK Poprad

Ukazuje sa, že  tieto a nastávajúce dni budú možno kľúčové v druholigovej súťaži z hľadiska postupu aj zostupu. Tri stretnutia v priebehu týždňa ukážu, kto si ako rozloží sily a ako je disponovaný zvládnuť vystúpenia v tesnejšom slede než zvyčajne.  Aj o tom sme sa zhovárali s popradským hráčom Kamilom Zekuciom.

image
Autor: SFZ
Zdroj: futbalsfz.sk

Začnime posledným duelom doma so Šamorínom, ktorý ste v hodine dvanástej dokázali doviesť do víťazného konca, ale určite to bola iná káva v porovnaní s jesenným vzájomným súbojom na pôde súpera, ktorý ste zvládli hladko a presvedčivo.

"Teraz to bol kvalitnejší a lepší zápas, hostia hrali zodpovednejšie než v ich prostredí. Navyše sú na jar v lepšej forme, veď predtým porazili aj Skalicu. My sme hrali kvalitne, ale doplatili sme do prestávky na to, že sme nezužitkovali šance. Nastrelili sme dva razy brvno a raz žrď, mali sme i ďalšie možnosti, len škoda, že sme neskórovali. Bolo by to potom iste iné."

Mali ste však aj šťastie, lebo po pár minútach kopali Šamorínčania pokutový kop...

"Pred zápasom sme si hovorili, že budeme koncentrovaní, no napriek tomu súper po nakopnutej lopte a podcenení situácie našimi stopérmi mal obrovskú výhodu, no našťastie nás gólman podržal a pokutový kop vyrazil."

Po bezgólovom prvom polčase bolo v šatni počas prestávky zrejme viac nervozity, že?

"Je to tak, len sme si hovorili, že vzadu musíme hrať disciplinovane a zodpovedne a ak to dodržíme, vyhráme, lebo nejaký gól dáme. Napriek tomu vedenia sa ujal Šamorín, využil naše zaváhanie. Inak, oba jeho góly boli skôr vlastné. Mali sme smolu nielen vpredu, ale aj vzadu. Ešte dobre, že sme čoskoro vyrovnali. Potom to bolo o tom, že hostia vyrážali do ojedinelých brejkov zo zabezpečenej obrany a my sme neustále išli do plných. Naša aktivita bola korunovaná vedúcim zásahom, no hostia ešte raz udreli po nešťastnom zaváhaní v zadných radoch. Avšak vsadili sme všetko na ofenzívu, hrali sme vabank a vyplatilo sa, lebo prišiel faul v šestnástke po centri na nášho hráča,  po ktorom nasledovala penalta a Stano Šesták druhým gólom zariadil, že tri body zostali doma. Celkovo do prestávky sme mali viac tutoviek než po zmene strán, nazdávam sa, že naša výhra bola zaslúžená vzhľadom na odvedenú hru."

image
Autor: FK Poprad
Zdroj: FB/FK Poprad

Už zrejme s mužstvom dosť máva aj psychika, lebo si uvedomujete, že pokiaľ chcete zostať v tvrdom konkurenčnom boji hore, musíte neustále naplno bodovať. Súhlasíte?

"Aj súperi sa pripravujú na nás celkom inak ako vlani a vedia, že máme silnú ofenzívu, preto vsádzajú zväčša na dôslednú defenzívu. Pokiaľ ide o tlak, tak tréneri hovoria, že nemusíme, že môžeme, lenže všetci to vnímame tak, že treba vyhrávať."

Hoci ste sa dotkli vychýlenej koncovky, predsa potešilo, že ste znovu dokázali skórovať viac než len raz.

"Do šancí sa dostávame, no v koncovke to stále nie je ideálne, hoci naposledy nám to vyšlo už efektívnejšie a šťastena bola viac na našej strane."

Hráte tri razy po sebe, už v utorok na Interi a určite si uvedomujete, že tento úsek jarnej fázy môže byť rozhodujúci.

"Je to tak, veď po Interi hostíme Pohronie a možno naozaj tieto dva zápasy môžu veľa napovedať z hľadiska rozuzlenia zápletky na špici."

Prečítané: 992x