2. LIGA: PREŠOV OPUSTIL AJ KAPITÁN LUBERDA, TEN UŽ ZAREZÁVA V POPRADE
Autor: FK Poprad
Zdroj: FB/FK Poprad
11.01.2019, Peter Cuninka

2. LIGA: PREŠOV OPUSTIL AJ KAPITÁN LUBERDA, TEN UŽ ZAREZÁVA V POPRADE

11.01.2019, Peter Cuninka
VsFZ/Šéfredaktor - Bývalý kapitán 1. FC Tatran Prešov Martin Luberda sa stal novou posilou FK Poprad. V novom pôsobisku podpísal zmluvu na poldruha roka.

Hovorí sa, že kapitán opúšťa loď ako posledný. Záleží však tiež na okolnostiach, na tom, či stojí za to riskovať dajme tomu svoju povesť a ničiť si ďalej nervy. Preto zavše  výnimky potvrdzujú pravidlo a to platí aj o Martinovi Luberdovi, ktorý sa rozhodol spolu s niektorými ďalšími spoluhráčmi dať zbohom Tatranu Prešov. O dôvodoch aj o tom, kde bude pilovať svoju ďalšiu kariéru, sme sa s ním pozhovárali.

image
Autor: SFZ
Zdroj: futbalsfz.sk

Patríte do skupiny hráčov, ktorí sa rozhodli zmeniť dres. V zeleno-bielom klube ste pôsobili od malička, no skutočnosť vás prinútila zmeniť názor pokiaľ ide o lojalitu so Šarišanmi...

"Nuž, v Tatrane som bol od začiatku mojich kontaktov s futbalom, ani neviem presne, koľko  to bolo rokov. Pred časom som bol na skúške v Pohroní, ale vtedy som sa rozhodol zostať na východe. Neľutujem, že som sa vrátil, lebo v Prešove sme zažili aj pekné obdobie, no v uplynulom roku to už bolo na nevydržanie. Koncom decembra mi skončila zmluva, neakceptoval som návrh na predĺženie kontraktu. Najprv mali s nami hovoriť o návrhu, ale my sme to zamietli s odôvodnením, že treba hlavne vyplatiť staré finančné resty. Dostali sme návrh novej zmluvy na mail, pričom podmienky zostali rovnaké ako predtým. To sme zamietli."

Nie je tajomstvom, že záujemcovia sa o vás interesovali už vlani v lete, ale vtedy ste boli zmluvne viazaný s Prešovom, takže z toho zišlo. Uvažovali ste už vtedy o tom, že Tatranu dáte "kopačky"?

"Nevedel som, či sa klub stabilizuje a aká bude vízia, či bude priorita návrat do najvyššej súťaže. Neskôr som usúdil, že nemá význam zotrvať v materskom tíme."

Od 4. januára zarezávate v Poprade, na aké dlhé obdobie?

"Na poldruha roka. Z Tatrana som tam prišiel sám, predtým sa pod Tatrami ocitol Erik Streňo, ale poznám aj iných chlapcov. Takže s aklimatizáciou a zžitím sa s kolektívom nie je problém."

Boli Podtatranci prví, čo sa vám ozvali, alebo najšikovnejší?

"Na scéne bolo viac záujemcov, niektorí aj zo zahraničia. Z Popradu ma kontaktoval tréner Marek Petruš a Stano Šesták a od začiatku som bol naklonený myšlienke, že sa poberiem do FK."

Pred rokmi ste sa v Prešove stretávali s koučom i ikonou popradského celku, určite ste vtedy netušili, že sa vaše cesty pretnú za takýchto okolností.

"S Marekom Petrušom som sa poznal už z nedávnej  minulosti. Keď som bol v seniorskom tíme, on trénoval dorastencov a keď sme sa stretli na štadióne, v jeho útrobách, tak sme prehodili slovko-dve. Stano Šesták si prišiel občas s nami zatrénovať, takže odtiaľ ho poznám rovnako osobne."

Niet pochýb, že vás najviac nalomili ambície Popradčanov, ktoré sú v tomto období celkom odlišné od toho, po čom poškuľuje Prešov?

"Samozrejme. Klub má vysoké ciele a primerané zázemie i kvalitný káder. Preto sa mi od prvého okamihu návrh Popradu veľmi páčil."

Prečítané: 643x