Fotka zo zápasu Inter Bratislava - Spišskí Rytieri.
Fotka zo zápasu Inter Bratislava - Spišskí Rytieri. (Autor: TASR)

Niké SBL - 31. kolo

Inter Bratislava - Spišskí Rytieri 66:81 (33:27)

Najviac bodov: Daye 18, Pavlovič 16, Smith 11 - Mrviš 18, Reeves 17, Fusek 12

Diváci: 2253

BRATISLAVA. V predohrávke 31. kola Niké SBL vyhrali Spišskí Rytieri na palubovke bratislavského Interu 81:66.

Atmosféra v novootvorenej hale na Pasienkoch bola fantastická. Fanúšikovia zaplnili takmer všetky miesta na bočných stranách.

Fotogaléria zo zápasu Inter Bratislava - Spišskí Rytieri (31. kolo, Niké SBL)

Povzbudzovali už od úvodných minút. Pri prvom bode Interu zavládol na Pasienkoch veľký krik.

Inter si už na úvod vypracoval solídny náskok siedmich bodov. Na prvý presný kôš sa ale čakalo viac ako jednu minútu.

Inter si držal v prvom polčase pohodlný náskok, Spišiaci sa dokázali priblížiť najviac na jeden bod za stavu 7:6.

Prvá štvrtina skončila napokon výsledkom 18:13. Hostia sa v úvode druhej štvrtiny snažili súperovi približovať, no domáci si strážili náskok, ktorý narástol už na trinásť bodov. Do šatní po prvom polčase šli hráči za stavu 33:27.

Vynovená hala na Pasienkoch.
Vynovená hala na Pasienkoch. (Autor: TASR)

Veľký zlom nastal v druhom polčase. Rytieri sa už v prvých minútach dostali do vedenia 37:35 a boli na koni už celý zápas.

Inter dokázal vyrovnať len za stavu 40:40, no odvtedy Spišiaci už svoj náskok nepustili. Po tretej štvrtine viedli už o 15 bodov.

Tento náskok si držali už väčšinu zápasu, napokon cestovali Spišskí Rytieri domov s výsledkom 81:66.

Išlo o dôležitý súboj tabuľkových susedov. Rytieri majú na konte už 13 výhier, pričom Inter len 10. Do konca základnej časti ostáva už len sedem zápasov.