Hejková odchádza z Istanbulu bez medaily, Euroligu vyhral Šopron

Natália Hejková.
Natália Hejková. (Autor: TASR)
Sportnet|10. apr 2022 o 15:03 (aktualizované 10. apr 2022 o 18:19)

V súboji o titul neuspelo domáce Fenerbahce.

ISTANBUL. Hráčky českého majstra ZVVZ USK Praha neuspeli vo Final 4 basketbalovej Euroligy. Po sobotňajšej prehre s domácim Fenerbahce 74:83 nezvládli ani súboj o bronz, v ktorom nestačili na Perfumerías Avenida 59:71.

Zverenky slovenskej trénerky Natálie Hejkovej do zápasu vstúpili lepšie, po polčase viedli o päť bodov, ale o lepší výsledok sa pripravili v tretej štvrtine. Tú po streleckom trápení prehrali 9:22 a toto manko už nedokázali zmazať.

Tím ZVVZ USK Praha nenadviazal na bronz zo sezóny 2018/2019 a už tretíkrát v histórii prehral euroligové stretnutie o konečné tretie miesto.

Pre Hejkovú, ktorá je členkou Siene slávy FIBA, to bola dvanásta účasť vo Final Four.

Víťaznú trofej získala dvakrát s Ružomberkom (1999, 2000) a Spartakom Moskovská Oblasť (2007, 2008), v roku 2015 sa jej to po pamätnej výhre nad ruským Jekaterinburgom podarilo aj s pražským klubom.

Tohtoročným euroligovým šampiónom sa stal maďarský Šopron Basket, ktorý v popoludňajšom finále zdolal domáce Fenerbahce 60:55.

Domov»Halové športy»Basketbal»Hejková odchádza z Istanbulu bez medaily, Euroligu vyhral Šopron