DISCIPLINÁRNA KOMISIA - PRÍPAD REPREZENTANTIEK MIKOLAJOVEJ SO ŠURNOVSKOU PREŠETRUJE, ŠPORTOVÉHO RIADITEĽA SLOVANA TRUTZA POTRESTALA
12.04.2018, Peter Cuninka

DISCIPLINÁRNA KOMISIA - PRÍPAD REPREZENTANTIEK MIKOLAJOVEJ SO ŠURNOVSKOU PREŠETRUJE, ŠPORTOVÉHO RIADITEĽA SLOVANA TRUTZA POTRESTALA

BRATISLAVA (SFZ) - Vo štvrtok 12. apríla 2018 sa Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu zaoberala na svojom zasadnutí aj prehreškom futbalistiek Márie Mikolajovej s Martinou Šurnovskou, ktoré porušili disciplinárny poriadok aj štatút reprezentanta. Okrem toho DK uzavrela prípad športového riaditeľa ŠK Slovan Bratislava Richarda Trutza v šatni rozhodcov po zápase FC DAC 1904 Dunajská Streda - FC Spartak Trnava, ktorý bol na programe v 3. kole nadstavbovej časti o titul Fortuna ligy.

Mikolajovú aj Šurnovskú nominoval tréner prvého družstva žien Ivan Hucko na kvalifikačný zápas v Írsku (1:2). Po príchode na Slovensko sa obe futbalistiky presunuli k tímu do 19 rokov, ktorý mal v dňoch od 3. apríla do 10. apríla 2018 kvalifikáciu Elite Round v Senci. Hráčky mali tím posilniť a pomôcť mu v záverečnom zápase skupiny proti Izraelu. Napokon sa však neobjavili v zápasovej nominácii. "Reprezentantky Mária Mikolajová a Martina Šurnovská porušili disciplinárny poriadok. Bez povolenia opustili miesto zrazu a tým porušili štatút reprezentanta. O ich treste rozhodne disciplinárna komisia," povedala hovorkyňa SFZ Monika Jurigová.

Discipilinárna komisia sa prehreškom spomínanej dvojice zaoberala dnes (12. apríla). K záveru však DK neprišla, keďže nemala k danej situácii stanovisko oboch reprezentantiek. Doručila ho len Mária Mikolajová. "DK berie na vedomie písomné stanovisko menovanej a začína disciplinárne konanie vo veci porušenia štatútu reprezentanta a pokračuje v šetrení veci," píše sa v stanovisku DK SFZ. DK zároveň žiada Martinu Šurnovskú o písomné stanovisko. "DK na základe podnetu TÚ SFZ začína disciplinárne konanie a žiada menovanú o písomné stanovisko k porušeniu Štatútu reprezentanta, do 18. 04. 2018 a pokračuje v šetrení veci."

PRÍPAD ŠPORTOVÉHO RIADITEĽA ŠK SLOVAN BRATISLAVA RICHARDA TRUTZA

Po zápase 3. kola nadstavbovej časti o titul vo Fortuna lige FC DAC 1904 Dunajská Streda - FC Spartak Trnava prišiel športový riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Richard Trutz do šatne rozhodcov. V danom čase tam nemal čo robiť. Trutz sa vo štvrtok zúčastnil na zasadnutí DK. "Disciplinárna komisia berie na vedomie osobné stanovisko menovaného a rozhodla, že mu za poškodenie dobrého mena futbalu ukladá finančnú pokutu vo výške 1 000 €. DK zároveň ukladá menovanému ochranné opatrenie spočívajúce v zákaze vstupu do priestorov určených pre delegované osoby na 3 týždne od 13. 04. 2018," uvádza sa v stanovisku DK SFZ.

Čo brala disciplinárna komisia do úvahy pri rozhodovaní sa v príprade Richarda Trutza? "Disciplinárna komisia SFZ brala do úvahy pri svojom rozhodovaní najmä etický rozmer a negatívnu medializáciu celej kauzy. Zároveň DK SFZ dáva do pozornosti, že okrem neoprávneného vstupu do kabíny rozhodcov po predmetnom stretnutí pána Trutza nebolo preukázané žiadne iné konanie v rozpore s predpismi SFZ, čomu bola prispôsobená aj výška a druh disciplinárnej sankcie uložená v súlade s Disciplinárnym poriadkom SFZ."

Prečítané: 1032x