Jeremie Frimpong (v strede) sa teší po strelenom góle v zápase 1. FC Kolín - Bayer Leverkusen. (Autor: TASR/DPA via AP)
TASR|3. mar 2024 o 18:00 (aktualizované 3. mar 2024 o 20:40)

Líder Bundesligy hral takmer celý zápas v početnej výhode.

BERLÍN. Futbalisti Hoffenheimu vyhrali v nedeľňajšom zápase 24. kola nemeckej Bundesligy nad Brémami 2:1.

Vedenie udržali napriek hre v početnej nevýhode po druhej žltej karte pre Mariusa Bültera za stavu 2:0 v 73. minúte. V tabuľke im tak patrí siedme miesto, o tri body za nimi sú práve Brémy.

Bayer Leverkusen vyhral v ďalšom stretnutí na pôde Kolína 2:0. Naďalej tak vedie tabuľku a v tejto sezóne je jediný nezdolaný tím z popredných piatich európskych súťaží.

Na druhý Bayern Mníchov, ktorý v piatok remizoval vo Freiburgu 2:2, má náskok desať bodov. Kolín je na šestnástom mieste v zóne zostupu a na Bochum stráca osem bodov.

V nedeľňajšom zápase hral od 14. minúty v početnej nevýhode po vylúčení Jana Thielmanna.

Bundesliga - 24. kolo:

1. FC Kolín - Bayer Leverkusen 0:2 (0:2)

Góly: 38. Frimpong, 73. Grimaldo

ČK: 14. Thielmann (Kolín)

TSG 1899 Hoffenheim - Werder Brémy 2:1 (2:0)

Góly: 8. a 44. Beier - 90.+2. Alvero

ČK: 73. Bülter (Hoffenheim, po 2. ŽK)

Tabuľka Bundesligy

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Leverkusen pokračuje v ceste za titulom. Ako jediný v top ligách je stále bez prehry