Mallorca s takmer istou záchranou, Real si poradil jednoznačne s Granadou

Martin Valjent v drese Mallorcy.
Martin Valjent v drese Mallorcy. (Autor: REUTERS)
TASR|11. máj 2024 o 18:55 (aktualizované 12. máj 2024 o 07:33)

Valjenta čaká trest pre prekročenie limitu v počte nazbieraných kariet.

MADRID. Futbalisti RCD Mallorca zvíťazili v sobotňajšom zápase 35. kola španielskej La Ligy nad UD Las Palmas 1:0.

Celé stretnutie v drese klubu z Baleárskych ostrovov odohral slovenský obranca Martin Valjent, ktorý videl v 78. minúte piatu žltú kartu v sezóne a pre limit v počte nazbieraných kariet vynechá ďalší ligový duel.

Malorčania dokázali naplno bodovať po piatich zápasoch a vzdialili sa pásmu zostupu.

Mallorce patrí 14. priečka v tabuľke a pred osemnástym Cádizom má tri kolá pred koncom sezóny deväťbodový náskok.

Villarreal si udržal nádej na siedmu priečku, ktorá ako posledná garantuje miesto v pohárovej Európe.

"Žltá ponorka" otočila proti Seville z 1:2 na 3:2. Víťazný presný zásah zaznamenal v 97. minúte nórsky útočník Alexander Sörloth.

Jeho tím stráca na siedmy Real Betis štyri body, no Sevillčania majú zápas k dobru.

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v sobotňajšom zápase 35. kola španielskej La Ligy na pôde Granady 4:0.

"Biely balet" už v pozícii istého šampióna navýšil svoj náskok na čele tabuľky na 15 bodov pred druhou Gironou. Výrazný podiel na tom mal dvojgólový ofenzívny univerzál Brahim Diaz.

La Liga - 35. kolo:

FC Villarreal - FC Sevilla 3:2 (1:2)

Góly: 30. a 90.+7 Sörloth, 84. Mosquera - 26. a 44. En Nesyri (prvý z 11 m).

RCD Mallorca - UD Las Palmas 1:0 (1:0)

Góly: 29. Gonzalez.

/M. Valjent odohral celý zápas, videl ŽK a vynechá ďalší duel, D. Greif bol na lavičke náhradníkov (obaja Mallorca)/

FC Granada - Real Madrid 0:4 (0:2)

Góly: 49. a 59. Diaz, 38. Garcia, 45.+2 Güler

Athletic Bilbao - Osasuna Pamplona 2:2 (0:1)

Góly: 58. I. Williams, 90.+6. Villalibre - 40. a 47. Garcia

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Mallorca s takmer istou záchranou, Real si poradil jednoznačne s Granadou