FUTBALISTA ROKA 2017: V DESIATKE NAJHORÚCEJŠÍCH KANDIDÁTOV OPÄŤ IBA LEGIONÁRI
07.03.2018, Peter Cuninka

FUTBALISTA ROKA 2017: V DESIATKE NAJHORÚCEJŠÍCH KANDIDÁTOV OPÄŤ IBA LEGIONÁRI

BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Keď 19. marca v Senci vyhlásia Futbalistu roka 2017, anketa denníka Pravda a Slovenského futbalového zväzu zavŕši štvrťstoročie svojej existencie.

"Vnímam to ako prelomový ročník," vyjadril sa prezident SFZ Ján Kováčik. "Do anketového rybníka vplávalo niekoľko mladých futbalistov, ktorí rozčerili hladinu, čo všetci vítame. Dobre, že sa tak stalo, veď sme na to všetci čakali niekoľko rokov. Naši mladí hráči vstúpili do veľkého futbalového sveta razantne a tak razantne sa prejavili aj v ankete."

Hlasovalo 33 slovenských odborníkov z trénerskej a mediálnej obce, aspoň jeden bod dostalo 23 futbalistov.

Organizátori zverejnili prvú desiatku podľa abecedy, z nej vzíde víťaz: Ján Ďurica (Trabzonspor), Marek Hamšík (Neapol), Juraj Kucka (Trabzonspor/AC Miláno), Stanislav Lobotka (Celta Vigo/FC Nordsjaelland), Róbert Mak (PAOK Solún/Zenit Petrohrad), Adam Nemec (Dinamo Bukurešť), Peter Pekarík (Hertha Berlín), Albert Rusnák (Real Salt Lake), Milan Škriniar (Inter Miláno/Sampdoria Janov), Martin Škrtel (Fenerbahce Istanbul).

Sú v nej teda iba legionári - stalo sa tak po siedmy raz v histórii ankety - najlepší hráči zo slovenskej ligovej scény sú na 17. mieste.

Ďalšie poradie: 11. Dúbravka 34, 12. Kozáčik 31, 13. Hrošovský 24, 14. Hubočan 23, 15. Weiss 21, 16. Duda 17, 17. Godál a Kóňa po 5, 19. Bero a Greguš po 4, 21. Hroššo 2, 22. Pačinda a Škvarka po 1.

"Nikto z hlasujúcich nenapísal všetkých desať mien na svoj lístok," pripomenul hlavný organizátor ankety Michal Zeman z denníka Pravda.

Posledných desať rokov sa na prvej prečke menili len dve mená: Hamšík a Škrtel. Prvenstvo obhajuje Marek Hamšík, rekordný víťaz, ktorý v ankete triumfoval už šesťkrát.

Nováčikmi v elitnej desiatke sú Lobotka, Nemec a A. Rusnák, z minuloročného poradia nahradili Kozáčika, Hubočana a Weissa.

image

HLASUJTE A VYHRAJTE!

Hlasujte o Cenu fanúšika a vyhrajte skvelé ceny, hlasovať môžete TU!

FUTBALISTA ŠTVRŤSTOROČIA

Na seneckom galavečere vyhlásia výsledky aj ďalších ankiet. Už 18. ročník Ceny Petra Dubovského pre najlepšieho slovenského futbalistu do 21 rokov získa jeden z tria finalistov: László Bénes (Mönchengladbach), Samuel Mráz (MŠK Žilina), Denis Vavro (FC Kodaň/MŠK Žilina). "Milan Škriniar už pre vek nemôže svoje vlaňajšie víťazstvo obhájiť," povedal Zeman.

Kandidátkami na pozíciu najlepšej Futbalistky roka 2017 sú po hlasovaní odborníkov tieto tri hráčky: Alexandra Bíróová (SKN St. Pölten), Mária Mikolajová (Partizán Bardejov) a Dominika Škorvánková (Bayern Mníchov).

V kategórii Tréner roka 2017 sa zopakovali nominácie troch najlepších z predchádzajúceho ročníka: Pavel Hapal (Slovensko 21), Ján Kozák (Slovensko) a Adrián Guľa (MŠK Žilina).

Denník Pravda pripravil aj anketu o slovenského Futbalistu štvrťstoročia (za obdobie 1993 – 2017). V nej hlasovalo 65 ľudí – všetci doterajší žijúci víťazi plus tí odborníci, ktorí v minulosti odovzdali svoj hlas aspoň v šiestich ročníkoch. "Víťazi určili za najlepšieho Petra Dubovského," prezradil čiastkové výsledky Zeman, ktorý zároveň dodal, že v hlasovaní asi 15 000 futbalových fanúšikov honor najlepšieho za 25 rokov získal Marek Hamšík.

Víťazom tejto ankety sa stane jeden z tria Peter Dubovský, Marek Hamšík a Ľubomír Moravčík.

Prečítané: 77x