GRASSROOTS: V TRNAVE ODŠTARTOVAL 6. ROČNÍK PRENGO CUP 2018
30.06.2018, Peter Cuninka

GRASSROOTS: V TRNAVE ODŠTARTOVAL 6. ROČNÍK PRENGO CUP 2018

TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Na ihriskách Slávie Trnava odštartoval 6. ročník najväčšieho amatérskeho futbalového turnaja mužov, žien a detí na Slovensku - PRENGO CUP 2018.

Futbaloví nadšenci z Trnavy, v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom, organizujú už 6. ročník populárneho turnaja amatérskych futbalistov a futbalistiek s názvom PRENGO CUP 2018.

Mužské tímy budú rozdelené do základných štvorčlenných skupín, ktoré sa odohrajú v priebehu sobotňajšieho dopoludnia. Podľa celkového počtu prihlásených mužstiev do turnaja bude vytvorený postupový kľúč do popoludňajšieho vyraďovacieho play-off pavúka. V mužskej kategórii sa predstaví 64 mužstiev z celého Slovenska, organizátori evidujú prihlášky z Popradu, Kežmarku, Martina, Rožňavy, Púchova, Trenčína, Lučenca, či Bardejova, z Českej republiky z Třinca a Havířova.

Ženský turnaj je na programe v sobotu, najskôr odohrajú tímy zápasy systémom každý s každým v troch štvorčlenných skupinách, do vyraďovacieho play-off pavúka postúpia najlepšie dva tímy a dve najlepšie mužstvá z tretích miest. Na turnaji sa predstaví tucet tímov, medzi nimi tiež výbery z Ružomberka, Bratislavy, Trenčína, či Myjavy.

Organizátori pripravili v tomto roku novinku a to je súťaž pre tímy, v ktorých hráči majú nad 35 rokov, resp. len dvaja hráči môžu mať menej ako 35 rokov. Po ročnej odmlke sa predstavia na turnaji aj deti základných a stredných škôl, ktoré svoje základné skupiny odohrali počas školského roka a na záverečnom turnaji sa stretnú vo finálovom vyvrcholení.

Pre rodiny s deťmi je v areáli pripravený detský kútik, pred finálovým zápasom žien odohrajú v sobotu 30. júla o 15:00 exhibičný zápas Internacionáli SR.

Ambasádorom 6. ročníka Prengo Cupu 2018 je Dušan Radolský, partnermi podujatia sú Slovenský futbalový zväz, FC Spartak Trnava a Trnavský samosprávny kraj.

image
Autor: SFZ
Zdroj: futbalsfz.sk
Prečítané: 456x