GRASSROOTS: VÍŤAZMI 20. ROČNÍKA McDONALD'S CUPU SA STALI ŽIACI Z TRENČÍNA
27.06.2018, Peter Cuninka

GRASSROOTS: VÍŤAZMI 20. ROČNÍKA McDONALD'S CUPU SA STALI ŽIACI Z TRENČÍNA

POPRAD (SFZ) - Majstrami Slovenska 2017/2018 v minifutbale (13. - 14. júna 2018) sa v jubilejnom 20. ročníku McDonald's Cupu stali žiaci zo ZŠ L. Novomeského 11 v Trenčíne.

Na trávniku Národného tréningového centra v Poprade súperilo v rámci finálového turnaja osem futbalových tímov žiakov a žiačok 1. stupňa ZŠ o titul Majstra SR v minifutbale. Jubilejný 20. ročník potvrdil vysokú úroveň turnaja a po dvoch hracích dňoch sa z prvenstva mohli tešiť žiaci zo ZŠ L. Novomeského 11 v Trenčíne. Tí vo finále zdolali žiakov zo ZŠ Klačno 4 z Ružomberka 5:1, tretie miesto získali žiaci ZŠ s VJM Alapiskola Tomášov-Fél.

McDonald's Cup je turnaj v minifutbale žiakov a žiačok 1. stupňa ZŠ, vyhlasovateľom turnaja je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR), spoluvyhlasovateľom a organizátorom turnaja je Slovenský futbalový zväz. Generálnym partnerom turnaja je McDonald's Slovakia spol. s r.o. (McDonald's Slovakia), športovými partnermi turnaja sú PUMA, SPORTISIMO a Demi šport, mediálne projekt podporili čas.sk, MY regionálne noviny a Korzár, patrónom turnaja je slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík. Vo futbalových zručnostiach si zmeralo futbalové zručnosti 64 hráčov a 16 hráčok z celého Slovenska. Účasť dievčat nielen v družstve, ale aj počas hry priamo na ploche bola už druhý rok pre tímy povinná a podľa slov organizátorov a trénerov tímov, bolo zaradenie tohto pravidla do reglementu turnaja šťastnou voľbou.

Do celoslovenského finále postúpilo 8 tímovvíťazov jednotlivých krajských kôl. Družstvá boli rozdelené do 2 základných skupín po 4 tímy. Každý z účastníkov turnaja odohral v skupine po 3 zápasy systémom každý s každým. Družstvá, ktoré sa umiestnili v skupine na 3. a 4. mieste odohrali zaraďovacie zápasy a potom zápasy o konečné 5. a 7. miesto. Prvé dva tímy v skupinách odohrali semifinálové zápasy a následne zápasy o 1. a 3. miesto.

VÝSLEDKY:

image
Autor: SFZ
Zdroj: futbalsfz.sk
image
Autor: SFZ
Zdroj: futbalsfz.sk

KONEČNÉ PORADIE:

1. ZŠ L. Novomeského 11, Trenčín
2. ZŠ Klačno 4, Ružomberok
3. ZŠ s VJM Alapiskola Tomášov-Fél
4. ZŠ Mládežnícka 3, Košice
5. ZŠ Mateja Bela, Kláštorná 4, Šamorín
6. ZŠ Československej armády 22, Prešov
7. ZŠ s MŠ Jozefa Murgaša, Šaľa
8. ZŠ Golianova, Banská Bystrica

INDIVIDUÁLNE OCENENIA:

Najlepšia hráčka: Alžbeta Pažítková - ZŠ Mládežnícka, Košice
Najlepší hráč: Adam Rajnoha - ZŠ Klačno, Ružomerok
Najlepší strelec: Nathan Udvaroš - ZŠ s MŠ Jozefa Murgaša, Horná 22, Šaľa – 10 gólov
Najlepší brankár: Nikolas Kopunec - ZŠ Novomeského, Trenčín

image
Autor: SFZ
Zdroj: futbalsfz.sk
Prečítané: 318x