Martin Chromiak v drese Ontario Reign.
Martin Chromiak v drese Ontario Reign. (Autor: X / Ontario Reign)
Oh my Hockey|28. mar 2024 o 07:55

V AHL nastúpili piati Slováci.

NEW YORK. Po prvej tretine nemohli byť hokejisti Ontaria Reign spokojní. Na ľade San Jose prehrávali už 0:2.

Tento stav trval len do 27. minúty. Vtedy k obratu zavelil Thomas a do konca prostrednej dvadsaťminútovky vyrovnal Hudon.

Vo víťaznom góle, vďaka ktorému Reign zdolali rivala 3:2, mal prsty Slovák Martin Chromiak. Mladý útočník prihrával na presný zásah Warda v čase 56:22.

Má veľkú dôvod na radosť. Nielenže si jeho tím zabezpečil účasť v play-off AHL, ale z osobného hľadiska ukončil štvorzápasovú sériu bez bodu.

V nočnom programe AHL sa predstavili ešte štyria Slováci, no žiaden z nich nebodoval.

Pavol Regenda sa pobil, avšak nedokázal ukončiť už päťzápasovú sériu bez bodu. Šťastie skúšal tromi strelami. Jeho San Diego prehralo s Bakersfieldom 2:3.

Rovnako tri strelecké pokusy vyslal aj bek Samuel Kňažko. Jeho Cleveland prehral na ľade Grand Rapids 2:5.

Ani gól nestrelili Sýkorov Hartford pri prehre 0:3 s Charlotte a Studeničova Coachella Valley pri porážke 0:2 v Calgary.

AHL - základná časť - 28. marec:

Grand Rapids - Cleveland 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)

/Samuel Kňažko (Cleveland) zaznamenal mínusku a tri strely na bránku/

Hartford - Charlotte 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

/Adam Sýkora (Hartford) nebodoval/

Syracuse - Rochester 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Utica - Laval 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Chicago - Rockford 4:5sn (2:3, 2:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Manitoba - Toronto 1:2pp (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Calgary - Coachella Valley 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

/Marián Studenič (Coachella Valley) nebodoval/

San Diego - Bakersfield 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

/Pavol Regenda (San Diego) sa pobil a trikrát vystrelil/

San Jose - Ontario 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

/Martin Chromiak (Ontario) si pripísal asistenciu, plusový bod a štyri strely/

Tabuľky AHL

Západná konferencia:

Východná konferencia:

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»VIDEO: Chromiak parádnou asistenciou zariadil víťazný gól. Regenda sa pobil