II. liga

SITA|16. apr 2005 o 18:50

BRATISLAVA 16. apríla (SITA) - Súhrn sobotňajších stretnutí 20. kola II. slovenskej futbalovej ligy:

Slovan Duslo Šaľa - OFK Veľký Lapáš 1:0 (0:0)

Gól: 55. Masný, ŽK: 87. Vyskoč, 36. Benčík, 34. Čavojský - 39. Ondrejička, 57. Farkaš, 76. Huťka, 82. R. Hejčík, ČK: 84. Čavojský po druhej ŽK, rozhodovali: Mriglot - Mókoš, Sihelský, 518 divákov

V bojovnom stretnutí, ktoré bolo dôležité pre oba kluby, si viac šancí vytvorili domáci. O jediný gól zápasu sa postaral v 55. min Masný, keď prekonal výborne chytajúceho Ondrejičku. Hostia nevyrovnali ani pri desaťminútovej presilovke, keď v 84. min videl červenú kartu Čavojský.

Tatran Prešov - FK Rapid Ružinov Bratislava 1:1 (1:0)

Góly: 27. Šamo - 57. Chorvatovič, ŽK: Macko - Škrabák, Bestvina, ČK: 77. Hošek (Rapid), rozhodovali: Ježík - Košecký, Rendko, 1217 divákov

Domáci začali tlakom, v prvom polčase si vypracovali množstvo šancí, ale dokázali zužitkovať jedinú. V 27. min strelil vedúci gól Šamo. Mladý tím hostí sa osmelil po zmene strán, vyrovnal hru a napokon i výsledok, keď v 57. min skóroval Chorvatovič. V 77. min vylúčil hlavný rozhodca Ježík hosťujúceho Hošeka, ale Tatran presilovku

HFK Prievidza - FC Nitra 0:2 (0:1)

Góly: 38. Rák, 76. Bubenko, ŽK: 12. Svrček, 67. Dang Van - 12. Szorád, 85. Grajciar, rozhodovali: Bereník - Schmidt, Gonda, 850 divákov

Vedúcí tím II. ligy vyhral na hornej Nitre zaslúžene, hoci výkonom neoslnil. K vedúcemu gólu mali bližšie domáci ale Bellákom tečovaná lopta išla vedľa. V 38. min Prievidžanom nevyšla ofsajdová pasca a Rák obišiel aj brankára a bolo 0:1. Víťazstvo hostí v druhom polčase poistil Bubenko, ktorý krížnou strelou z ľavej strany definitívne rozhodol o víťazstve Nitry.

Slavoj Trebišov - Slovan Bratislava 0:3 (0:3)

Góly: 25. M. Poliaček, 43. Demeter, 45. A. Hesek, ŽK: 65. Guza - 25. Demeter, 32. Opršal, 88. Sladojevič, ČK: 62. Novák (Trebišov) za narazenie do súpera bez lopty, rozhodovali: Šimon - E. Cuninka, M. Cuninka, 1200 divákov

V Trebišove sa hral slušný a rýchly zápas, v ktorom hostia takticky predčili domácich a zaslúžene zvíťazili. Slovan o svojom víťazstve rozhodol už v prvom polčase, v ktorom strelil tri góly. V druhom už hostia iba udržiavali výsledok, domácim sa nepodarilo stretnutie zdramatizovať.

ŽP Šport Podbrezová - DAC 1904 Dunajská Streda 2:0 (1:0)

Góly: 43. a 52. Boháčik, ŽK: 65. Pelegrin, 75. Lešták - 48. Olejník, 56. Houšť, rozhodovali: Straka - Klovanič a Weiss, 550 divákov

Vo vyrovnanom a tvrdom dueli sa domáci presadili vďaka disponovanému Boháčikovi. Hostia z Dunajskej Stredy sa snažili stretnutie vyrovnať, ale nepodarilo sa im vsietiť ani kontaktný gól.

Steel Trans Ličartovce - ŠK Kremnička 3:1 (1:0)

Góly: 43. Piatka, 60. Lesniak, 73. J. Majoroš ml. - 87. R. Štrba, ŽK: 29. T. Šimko, 78. Beňo, 89. Školník - 40. Pet. Vavrík, 77. Sokol, rozhodovali: Šugan - Kubica, Bician, 520 divákov

V dosť rozháranom prvom polčase ešte hostia ako-tak držali krok s favorizovaným domácim kolektívom, tesne pred prestávkou ich však zlomil prvý gól Liačartoviec. V druhom polčase už jasne dominovali domáci, ktorí mohli streliť aj viac gólov.

Družstevník Báč - FC ViOn Zlaté Moravce 0:0

ŽK: 62. Černák (Zlaté Moravce), rozhodovali: Bobko - Medveď, Sedlák, 65 divákov

V Báči obe družstvá ponúkli futbalový odvar bez myšlienky. V jedinej vážnejšej šanci trafil domáci Molnár spojnicu brvna a žrde. Aktívnejší počas celého priebehu boli hostia, ale domáci brankár Tujvel vyriešil všetky nebezpečné situácie pred svojou bránou.