02.09.1919, Branislav Sarňák

II. liga – Banská Bystrica ťahá šesťzápasovú víťaznú šnúru, Migaľa: Tvoríme výbornú partiu

02.09.1919, Branislav Sarňák
BANSKÁ BYSTRICA (SFZ) – Po úvodnej prehre s rezervou Žiliny 3:4, ťahajú šesťzápasovú šnúru víťazstiev. Reč je o futbalistoch MFK Dukla Banská Bystrica, ktorí naposledy triumfovali počas víkendu v šlágri 7. kola nad Popradom (2:0).
image
Blažej Vaščak (vľavo) skóroval proti Popradu, jeho gól na 2:0 uzavrel skóre stretnutia.
Autor: MFK Dukla Banská Bystrica
Zdroj: mfkdukla.sk

Banskobystričani sú momentálne na 2. priečke druholigového pelotónu a na Dubnicu, ktorá je stopercentná, strácajú tri body. Na šláger pod Urpínom proti futbalistom Popradu bolo zvedavých 1257 divákov. „Bol to zápas druhého s tretím. Určite sme chceli doma uspieť a predĺžiť víťaznú sériu. Súpera sme okrem jednej šance do ničoho nepustili. Vzadu sme si to postrážili, dali dva góly a myslím, že sme zaslúžene vyhrali,“ okomentoval víkendovú výhru pre mfkdukla.sk asistent trénera Dukly Štefan Rusnák.

image
Autor: SFZ

Pre Gabriela Snitku mal sobotný duel špeciálnu príchuť, bol to jeho 100. zápas za Duklu v druhej najvyššej súťaži. „Poprad má dobré konsolidované mužstvo. Už niekoľko sezón sa pohybujú na vrchných priečkach druholigovej tabuľky a snažia sa postúpiť do prvej ligy. Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Nebol to pre diváka tak atraktívny zápas ako s tými „béčkami“. Bol to zápas viac o taktike a súbojoch. Rozhodol prvý gól pred prestávkou, ktorý nám pomohol. Vedeli sme, že druhý polčas sa budú tlačiť dopredu. My sme sa snažili brániť a vyrážať do rýchlych protiútokov. Jeden z nich Blažej Vaščák využil a my sme zaslúžene vyhrali 2:0,“ uviedol Snitka, ktorého doplnil spoluhráč Lukáš Migaľa: „Veľmi ťažký zápas o priame druhé miesto. Myslím, že sme hostí do nejakej vážnej situácie nepustili, my sme svoje šance využili a zaslúžene sme získali tri body z ktorých sa všetci tešíme. Bol to z našej strany výborný kolektívny výkon, na ihrisku sa navzájom dopĺňame a ukazujeme, že i v kabíne tvoríme výbornú partiu.“

image
Prečítané: 739x