21.08.1919, Branislav Sarňák

II. liga – Banskobystričan Nôta v stopách otca: Viedol ma k chytaniu a mne sa to zapáčilo

21.08.1919, Branislav Sarňák
BANSKÁ BYSTRICA – Remeslo zdedil po otcovi, ktorý bol aj jeho vzorom. Reč je o mladom brankárovi MFK Dukla Banská Bystrica Júliusovi Nôtovi, ktorý v tejto sezóne odchytal tri zápasy a vo všetkých troch sa tešil z výhry.
image
Keď Július Nôta nastupil, Banská Bystrica vyhrala.
Autor: MFK Dukla Banská Bystrica
Zdroj: mfkdukla.sk

Július Nôta je pre futbalovú verejnosť známe meno. V minulosti chytal na slovenských trávnikoch za Rimavskú Sobotu a bol tréner reprezentačných brankárov U16 a U17. V roku 2009 tragicky zahynul po tom, ako ho napadol a nožom zasiahol neznámy páchateľ. V jeho brankárskych krokoch pokračuje syn Július. Ten si momentálne oblieka dres Banskej Bystrice, ale v minulom ročníku vychytal dve výhry treťoligovej Rimavskej Sobote. „Začínal som v klube ŠK Tempus Rimavská Sobota ako šesťročný. Tam som odchytal množstvo zápasov a rástol ako futbalista. Neskôr v roku 2015 sa naskytla možnosť prestúpiť do Dukly, čo som uvítal a som za túto možnosť vďačný. Medzi moje najväčšie úspechy považujem víťazstvo na zahraničnom turnaji v Nemecku a tak isto víťazstvo v druhej lige s mužstvom U19,“ povedal pre mfkdukla.sk Július Nôta mladší, pre ktorého bol jedným z futbalových vzorov práve otec. „Od malička ma k chytaniu viedol môj otec a mne sa to zapáčilo. Zostalo vo mne nadšenie z detstva doteraz. Snažím sa na sebe pracovať a ísť v otcových šľapajach. Vždy bolo mojím snom, že sa raz stanem profesionálnym brankárom. V Dukle som našiel ideálne podmienky na rozvoj. Chytal som za mládež, neskôr prešiel k A-tímu. V minulej sezóne sa mi v jarnej časti naskytla možnosť ísť do rodnej Rimavskej Soboty a po dlhom uvažovaní som sa rozhodol ísť tam na hosťovanie. Pomohlo mi to, získal som hernú prax medzi dospelými a toto pôsobenie hodnotím len kladne,“ vyhlásil.

image
Nôta zdedil brankárske remeslo po otcovi.
Autor: MFK Dukla Banská Bystrica
Zdroj: mfkdukla.sk

Pred aktuálnou sezónou sa Nôta vrátil späť do Banskej Bystrice. „Som rád, že môžem byť členom tohto kádra a hrať za Banskú Bystricu. V šatni by ste našli hneď niekoľko hráčov, ktorí vám povedia, že hrať za Duklu je pre nich česť. Ja nie som výnimka. Myslím si, že sme dobrý kolektív a všetci si rozumieme. Doterajšie výsledky v sezóne hodnotím kladne. Zaváhanie v 1. kole proti Žiline B nás veľmi mrzelo, ale následne prišli len výhry, čo nie je ľahké, hrať niekoľko zápasov za sebou doma a len vyhrávať. Nám sa to podarilo a teraz myslíme na najbližší zápas, ktorý nás v piatok čaká,“ konštatoval brankár, ktorého najbližšie so spoluhráčmi čaká derby v Podbrezovej. „Bude to určite špeciálny zápas. Ale my sa pripravujeme na duel tak, ako na každý iný, nehľadiac na súpera. To je príprava... Na trávniku sa však určite budeme snažiť dať do toho všetko a byť úspešní. Myslím, že veľmi dlho sme spolu s Podbrezovou nemali ostrý súťažný duel. V piatok budú chcieť obaja vyhrať, ale my chceme byť tí šťastnejší a potešiť seba a aj našich fanúšikov. Dúfam len, že nás prídu podporiť,“ zaželal si.

image
Autor: SFZ
Prečítané: 725x