04.10.2019, Branislav Sarňák

II. liga – Banskobystričania sa v šlágri kola rozlúčia so Štiavničkami

04.10.2019, Branislav Sarňák
BRATISLAVA (SFZ) – V piatok a v sobotu sú na programe zápasy 12. kola II. ligy. Šlágrom víkendu je duel druhej Banskej Bystrice s vedúcou Dubnicou. Stretnutie má výkop v sobotu o 15:00 h a odvysiela ho aj Futbalnet TV.
image
Banskobystričanov čaká lúčenie s ich domovským stánkom.
Autor: MFK Dukla Banská Bystrica
Zdroj: mfkdukla.sk

Banskobystričanov a Dubničanov delia v tabuľke tri body. V uplynulej sezóne sa vo vzájomných zápasoch najskôr zrodila remíza 1:1 a v druhom stretnutí sa tešili z výhry futbalisti Dukly 2:0. „Naši hráči urobia všetko pre to, aby sme boli po zápase práve my lídrom súťaže. Chceme to urobiť aj pre to, že je to pre nás na dlhý čas posledný zápas na Štiavničkách, ktoré sa idú rekonštruovať. Pozývam všetkých fanúšikov, aby prišli na štadión a podporili nás na ceste za víťazstvom,“ zaprial si manažér MFK Dukla Ivan Šimko. Dubničania však chcú aj po tomto kole byť na čele tabuľky a vyzývajú priaznivcov, aby im prišli pomôcť. „Chcel by som vás pozvať na šláger kola. Tešíme sa na podporu ľudí. Dubnica do toho!“ uviedol futbalista Dubnice Ľuboslav Levai.

image
Autor: SFZ

Ďalším zaujímavým stretnutím bude súboj Popradu s rezervou Žiliny. Popradčania uplynulý víkend prišli o všetky body v Bardejove (0:1), teraz sa budú snažiť, aby sa ich strata na vedúce priečky ešte neprehĺbila. „Hráme o špicu tabuľky. Posledné zápasy na domácom ihrisku neboli zlé výsledkovo, ani herne. Aj touto cestou ich chcem pozvať na štadión, lebo je dobré mať za sebou podporu diváka. Očakávam ťažký zápas. Žilinskí mládežníci sa v súťaži dobre rozbehli a posledné dva zápasy zvládli výsledkovo veľmi dobre, keď Slovanu dali päťku a Podbrezovej štvorku. Je to silné, kvalitné mužstvo,“ povedal pre fkpoprad.sk tréner Marek Petruš. „Každý zápas je ťažký a žiadny súper nie je ľahký, či je v tabuľke hore, alebo dole. V prípade druhej ligy ide o náročnú súťaž. Poprad hral v minulej sezóne baráž o postup do prvej ligy, čo mu síce nevyšlo, ale myslím si, že má dobré mužstvo, hrajú solídny futbal, takže nás nečaká vôbec nič ľahké,“ reagoval na klubovom webe kouč mladých šošonov Peter Černák.

Dnes Futbalnet TV odvysiela duel Podbrezovej so Šamorínom.

Program 12. kola

image
Prečítané: 990x