09.08.1919, Branislav Sarňák

II. liga – Bude trojica Dubnica, Petržalka a Poprad nezdolaná aj po 4. kole?

09.08.1919, Branislav Sarňák
BRATISLAVA (SFZ) – Piatok, sobota, nedeľa opäť budú patriť druholigovému futbalu a dve stretnutia odvysiela Futbalnet TV. Tentoraz môžu fanúšikovia naživo zhliadnuť piatkový duel FK Železiarne Podbrezová – MFK Tatran Liptovský Mikuláš a nedeľné stretnutie FC ŠTK 1914 Šamorín – FC Petržalka. Namiesto ôsmich zápasov sa odhrá len sedem, súboj MŠK Púchov – MFK Dukla Banská Bystrica sa preložil kvôli viróze Banskobystričanov.
image
Popradčania patria do trojlístka klubov, čo nestralili ani bod.
Autor: FK Poprad
Zdroj: Facebook FK Poprad

Duel Podbrezovej s Liptovským Mikulášom, ktorý začína dnes o 19.00 hod, otvorí program 4. kola. Podbrezová predošlé dve stretnutia prehrala a inkasovala v nich šesť gólov (0:3 s Popradom a 1:3 so Skalicou). Proti Liptovskému Mikulášu sa bude snažiť nováčik naskočiť na víťaznú vlnu. „Uvedomujeme si, že toľko gólov nemôžeme dostávať, ak chceme pomýšľať na víťazstva. Možno je príčina v  slabšej koncentrácii v  určitých fázach zápasu, v nedôslednosti v osobných súbojoch.  V tréningovom procese pracujeme na týchto veciach a verím, že už v ďalšom zápase doma s  Liptovským Mikulášom ukážeme v tomto smere zlepšenie,“ povedal pre zpfutbal.sk hráč Podbrezovej Peter Lipták.

Hráči Liptovského Mikuláša po úvodnej prehre s rezervou Ružomberka (0:2), vyhrali ďalšie dve stretnutia s Púchovom (2:1) a Slovanom B (2:0). Aj do tretice by chceli zaznamenať trojbodový zisk. „Čaká nás bývalý fortunaligista Podbrezová. Tá nezvládla posledné dva zápasy a určite bude chcieť teraz vyhrať. My sa jej duel budeme snažiť znepríjemniť a uhrať na jej pôde nejaký bodík, najlepšie by bolo vyhrať,“ zaprial si futbalista Tatrana Adrián Kačerík.

image
Autor: SFZ

Sobotným ťahákom bude zápas FK Poprad – MFK Skalica. Streleckú štafetu v Poprade prevzal nateraz po Stanislavovi Šestákovi, ktorý po minule sezóne ukončil kariéru, 22-ročný zakončovateľ Denis Jančo. Ten doposiaľ skóroval v každom kole. „Šestyho góly určite nenahradím, on to má jednoducho v sebe. Som ale šťastný, že mi teraz ide karta. Čaká nás Skalica, možno ešte kvalitnejší súper ako boli naposledy Košice. Skalica hrá na špici druhej ligy už tri – štyri roky. Bude to určite ťažký zápas a už sa na neho tešíme,“ vyhlásil pre fkpoprad.sk Denis Jančo

V nedeľu sú na programe až štyri stretnutia. O 10.30 hod budú mať výkop zápasy MŠK Žilina B – Slavoj Trebišov, MFK Ružomberok B – FK Dubnica a FC ŠTK 1914 Šamorín – FC Petržalka. Šamorínčania privítajú Petržalku v dunajskostredskej MOL Aréne a duel odvysiela aj Futbalnet TV. Na záver nedeľného programu je naplánovaný duel Slovan B – Komárno so začiatkom o 17.00 h.

Program 4. kola

image
Prečítané: 659x