16.08.1919, Branislav Sarňák

II. liga – Dubnica doma rok neprehrala, potvrdí to v 5. kole proti Púchovu?

16.08.1919, Branislav Sarňák
BRATISLAVA (SFZ) – Druholigový kolotoč sa opäť roztáča. Bránami štadiónov tentoraz prejdú fanúšikovia počas piateho kola, ktoré sa začína dnes o 17.00 h duelom Partizán Bardejov – MŠK Žilina B. Ten odvysiela aj Futbalnet TV. Ďalšie stretnutia sú na programe v sobotu a nedeľu.
image
Hráči Dubnice sú po štyroch kolách na čele tabuľky II. ligy.
Autor: SFZ
Zdroj: SFZ

Rezerva Žiliny má doposiaľ na konte šesť bodov za dve výhry a dve prehry. „Ako každý zápas, aj tento bude pre nás ťažký a musíme sa dobre pripraviť. Cesta k úspechu bude viesť cez maximálne nasadenie,“ povedal tréner Peter Černák. Bardejovčania po náročnom úvode ročníka, keď klub zasiahol problém s investorom a následne sa zmenil aj tréner, získali v posledných dvoch kolách štyri body. „Aj do tohto zápasu pôjdeme s pokorou a veľkým odhodlaním. Musíme potvrdiť tri body z Košíc. Potrebujeme pomoc fanúšikov, sú dvanástym hráčom a dúfam, že nás podporia,“ zaprial si kormidelník Partizána Branislav Benko. Druhý zápas, ktorý odvysiela Futbalnet TV, je MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FK Poprad. Duel má výkop v sobotu o 17.00 h. „Zmeriame si sily s ambicióznym mužstvom. Chceme odčiniť prehru z minulého kola proti Podbrezovej,“ vravel pred stretnutím hráč Liptákov Marko Lukáč.

image
Autor: SFZ

Zaujímavú šnúru domácich strentutí ťahajú Dubničania. Poslednú súťažnú prehru zaznamenali pred viac ako rokom – 11. augusta 2018, keď nestačili na Komárno (1:3). Natiahnuť sa túto sériu budú snažiť v považskom derby s Púchovom. Futbalisti Dubnice sú zároveň lídrom tabuľky a v tomto ročníku nestratili ani bod. „Veríme, že po dobrých výsledkoch, nás proti Púchovu prídu podporiť fanúšikovia vo veľkom počte. Budeme ich potrebovať v tomto ťažkom zápase,“ vyhlásil Dubničan Marek Kuzma. „Na zápas sa tešíme, dobre sme sa naň naladili postupom v Slovnaft Cupe. Dubnicu chceme zlomiť ako prví v II. lige,“ zaprial si záložník Púchova Juraj Pilát.


TABUĽKA II. LIGY PRED 5. KOLOM

image

Program 5. kola II. ligy

Prečítané: 608x