20.01.2020, Branislav Sarňák

II. liga – I. časť prehľadu prípravy tímov. Ako vyzerá zimná zaberačka v Banskej Bystrici, Dubnici, Skalici a Poprade?

20.01.2020, Branislav Sarňák
BRATISLAVA – Zimný spánok skončil a začala sa tvrdá drina. Naberanie kondície, fyzickej sily, posilňovanie kádrov a príprava na jarnú časť sezóny 2019/20, to sú aktuálne úlohy vo všetkých druholigových kluboch. Prinášame I. časť prehľadu ich príprav.
image
Popradčania počas prípravy na jarnú časť sezóny 2019/20.
Autor: Facebook FK Poprad
Zdroj: Facebook FK Poprad

Dukla začala s Vujoševičom, príprava v domácich podmienkach


image
Autor: mfkdukla.sk
Zdroj: mfkdukla.sk

Banská Bystrica v minulom týždni predstavila prvú veľkú posilu pred jarnou časťou, ktorou je útočník Miladin Vujoševič. Ten prišiel do Dukly z konkurenčnej Dubnice a počas jesene nastrieľal za ňu šesť gólov. Úvod prípravného cyklu poznačil zrušený prípravný zápas s Vítkovicami, ktoré riešili interné problémy, stretnutie napokon preložili na druhú polovicu februára. Navyše na štadióne hráčov Dukly prebieha rekonštrukcia, takže funkcionári riešia, kde odohrajú prípravné zápasy a následne, kde budú mať nový domov počas jari. „Príprava bude prebiehať v domácich podmienkach a založená bude predovšetkým na prípravných zápasoch. Momentálne je naša infraštruktúra taká, aká je. Musíme hľadať domov na okolitých ihriskách. Do prípravy sa zapojili všetci hráči, ktorí absolvovali aj jesennú časť súťaže, keďže majú platné zmluvy. Obzeráme sa aj po posilách, káder chceme doplniť o dvoch hráčov, aby sme ho skvalitnili. Ako iste fanúšikovia zachytili, máme už aj prvú posilu, stal sa ňou útočník Miladin Vujošević, ktorý prišiel z Dubnice,“ povedal pre mfkdukla.sk funkcionár klubu Peter Krnáč

V Banskej Bystrici premýšľajú, že domáce zápasy v jarnej časti odohrajú vo Zvolene. „Počas januára a februára máme za cieľ vykonať všetky administratívne úlohy, aby sme dostali od SFZ certifikát na odohranie súťažných stretnutí vo Zvolene. Trénovať budeme určite aj tam, väčšinu procesu však absolvujeme v Kremničke a na umelej tráve v Radvani. Okrem toho sa budeme pripravovať v Nemciach pod vedením kondičného trénera Romana Švantnera, kde sa zameriame na silu a kondíciu,“ dodal Krnáč.

Prehľad prípravných zápasov
22.01. FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Dukla Banská Bystrica
25.01. MFK Dukla Banská Bystrica – FK Rakytovce (Zvolen)
29.01. FK Senica – MFK Dukla Banská Bystrica
01.02. FC Nitra – MFK Dukla Banská Bystrica
05.02. MŠK Novohrad Lučenec – MFK Dukla Banská Bystrica
08.02. 1. FC Tatran Prešov – MFK Dukla Banská Bystrica (Ružomberok)
12.02. FK Fotbal Třinec – MFK Dukla Banská Bystrica
15.02. MFK Dukla Banská Bystrica – FTC Fiľakovo (Zvolen)
19.02. MFK Vítkovice – MFK Dukla Banská Bystrica
22.02. MFK Dukla Banská Bystrica – Veľké Ludince (Zvolen)
29.02. MŠK Žilina B – MFK Dukla Banská Bystrica

Dubničania počas prípravy doma a so svojimi hráčmi

image
Dubničania počas prípravy na jarnú časť sezóny 2019/20
Autor: Facebook FK Dubnica
Zdroj: Facebook FK Dubnica

Dubničania, druhý tím po jeseni, sa na jarnú časť sezóny budú pripravovať v domácich podmienkach. „Doma máme všetko, čo potrebujeme na kvalitnú prípravu. Máme novú umelú trávu, dobré podmienky na regeneráciu či posilňovňu. Tieto veci budeme využívať,“ povedal pre futbalnet.sk prezident klubu Peter Švec. 

Dubničanov zatiaľ opustil zakončovateľ Miladin Vujoševič. Ako to vyzerá s posilami? „Máme nejakých hráčoch na hosťovaní, ale kým to nebude isté, nechcem o tom hovoriť. Naďalej však chceme pokračovať v našej filozofii so začleňovaním našich odchovancov do A-tímu, preto niektorí s nami trénujú,“ vravel Švec.

Prehľad prípravných zápasov
FK Dubnica nad Váhom – MŠK Žilina B 1:3
FK Dubnica nad Váhom – FC Fastav Zlín juniori 1:3
FK Dubnica nad Váhom – FC Slovácko juniori 1:5
FK Dubnica nad Váhom – TJ Kovo Beluša 5:0
FC ViOn Zlaté Moravce – FK Dubnica nad Váhom 5:0
22.01. FK Senica – FK Dubnica nad Váhom
24.01. FK Dubnica nad Váhom – 1.SK Prostějov
01.02. FK Dubnica nad Váhom – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa
08.02. ŠKF Sereď – FK Dubnica nad Váhom
15.02. FK Dubnica nad Váhom – MFK Vítkovice
22.02. MŠK Žilina B – FK Dubnica nad Váhom
01.03. SK Hanácka Slavia Kroměříž – FK Dubnica nad Váhom

Skaličania predstavili posilu Michala Ranka

image
Skaličania počas prípravy na jarnú časť sezóny 2019/20.
Autor: Facebook MFK Skalica
Zdroj: Facebook MFK Skalica

Tretí tím po jeseni začal už tretí týždeň prípravy. Do nej sa už nezapojila dvojica hráčov Filip Tomovič a Karol Karlík, s ktorými sa klub rozlúčil. Prvou posielou je stopér Michal Ranko. „Okrem neho ešte potrebujeme doplniť mužstvo o dvoch-troch hráčov, ktorí by neboli len do počtu, ale zvýšia kvalitu mužstva,“ povedal pre mfkskalica.sk hlavný tréner klubu Jozef Kostelník a bližšie načrtol, čo čaká jeho zverencov počas zimnej zaberačky: „Od začiatku prípravy sa budeme venovať tomu, čo chceme hrať. Nevediem prípravu v klasických blokoch, nerozdeľujem ju na kondičné, taktické či herné časti. Všetko robíme spolu. Zápas je pre mňa vždy najdôležitejší, to platí aj počas prípravy. Neuznávam názory, že ide len o prípravu a v rámci nej je možné vypustiť niektorý zápas.“

Skaličania majú v pláne odohrať osem prípravných zápasov, prvé tri v rámci Zimnej Tipsport ligy proti Nitre, Dunajskej Strede a Brnu. Dva dueli Záhoráci už aj odohrali, s Nitrou remizovali 3:3 a nad Dunajskou Stredou vyhrali 1:0. Zvyšné zápasy sú v štádiu riešenia.

Popradčanov povedie Jaroslav Belejčák

image
Popradčania počas prípravy na jarnú časť 2019/20.
Autor: Facebook FK Poprad
Zdroj: Facebook FK Poprad

Popradčania museli pred štartom prípravy vyriešiť rébus o novom trénerovi. Po jeseni skončil Marek Petruš a na jeho stoličku zasadol Jaroslav Belejčák, ktorý prostredie pozná veľmi dobre, keďže Poprad trénoval v sezóne 2017/18. Belejčák a jeho zverenci majú počas prípravy v pláne jedenásť prípravných zápasov a aj desaťdňové sústredenie v Turecku. „Do FK Poprad som sa rozhodol vrátiť preto, lebo ľudí, ktorí v tomto klube pracujú, považujem za svojich priateľov a chcem im pomôcť. Vedenie ma oslovilo, prišlo za mnou a predostrelo mi svoje zámery. Chce dať šancu aj mladým chlapcom, čo je aj moja filozofia a preto ma to oslovilo,“ prezradil pre klubový web Jaroslav Belejčák

V jeho realizačnom tíme bude naďalej aj Peter Ďuriš, ktorý mal po odchode Petruša na starosti tréningový proces A-tímu. „S Peťom sa poznáme, viem ako robí futbal, aké má zmýšľanie. Stotožňujem sa s jeho filozofiou. Budeme si pomáhať, aby sme mali z futbalu radosť my, hráči, aj naši fanúšikovia. Na prípravu máme osem týždňov, plusom je, že odohráme až jedenásť prípravných zápasov. Láka ma práca s mladými chlapcami, uvidíme ako sa prejavia a čo to prinesie,“ uviedol staronový kouč Popradu Belejčák. „Prípravu máme zloženú z troch častí. Úvodná dvojtýždňová časť bude čisto kondičného a silového zamerania. Hráči sa pripravia na to, aby mohli absolvovať ten herný štýl, ktorý chceme na jar predvádzať. K tomu potrebujú, aby boli pripravení atleticky a silovo. Druhá časť bude zápasová, keď prakticky každý tretí deň odohráme prípravný zápas. V tomto module pôjdeme do konca mesiaca, kde by sme chceli uzatvoriť káder, ktorý by sme chceli mať uzatvorený po zápase s Nitrou 5. februára. S ním by sme potom išli na herné sústredenie do Turecka, kde sa začne tretí blok prípravy zameraný čisto na taktické veci nášho herného systému,“ priblížil program prípravy Peter Ďuriš. 

Zatiaľ jedinou posilou je Nigérijčan Kanu. Priestor v tíme by mali dostať hráči z akadémie. „V doraste máme vynikajúcich hráčov. Chlapci, ktorí dokážu hrať vyrovnanú partiu so Slovanom Bratislava si zaslúžia šancu v A-tíme. V jarnej časti chceme nastaviť spôsob hry tak, aby sme prilákali fanúšikov na štadión. Chceme im ponúknuť taký futbal, aby v Poprade videli to, čo sledujú v sobotu poobede v televízii,“ dodal Peter Ďuriš.

Prehľad prípravných zápasov
22.01. FK Poprad – Prešov (Tatranská Lomnica)
25.01. FK Poprad – Pohronie (Tatranská Lomnica)
29.01. Nové Mesto nad Váhom – FK Poprad
01.02. FK Poprad – Nový Targ (Tatranská Lomnica)
05.02. FC Nitra – FK Poprad
08.02. FK Poprad – Bánová (Tatranská Lomnica)
16.02. Rostov – FK Poprad (v Beleku)
19.02. Avangard Kursk – FK Poprad (v Beleku)
22.02. FC Parnu – FK Poprad (v Beleku)
26.02. FK Poprad – Lipany (NTC Poprad)
29.02. FK Poprad – Martin (NTC Poprad – generálka)

image
Autor: SFZ
Prečítané: 936x