II. liga – Koniec Borbélya v Petržalke
Borbély už nie je tréner FC Petržalka.
Autor:
Zdroj: fcpetrzalka.sk
10.04.2019, Branislav Sarňák

II. liga – Koniec Borbélya v Petržalke

10.04.2019, Branislav Sarňák
zdroj: fcpetrzalka.sk

BRATISLAVA - Balázs Borbély už nie je tréner druholigového FC Petržalka. Petržalčania sú po 22. kole súťaže na 7. mieste s 31 bodmi a skóre 27:27. Na jar zaznamenali v piatich kolách jednu výhru, dve remízy a dve prehry.

Spojenie Balázs Borbély a FC Petržalka sa skončilo po vzájomnej dohode. „Chcel by som sa poďakovať legende klubu za všetko, čo s mužstvom v poslednom období dokázal. Mám na mysli predovšetkým postup do II. ligy a nakoniec aj úspešné účinkovanie v tejto súťaži. V poslednom období sme dospeli, na základe výkonov mužstva, k pocitu nutnej zmeny a pristúpili sme k tomu nepopulárnemu kroku. Tréner Borbély bol v pozícii trénera vernou kópiou osobnosti, ktorú si pamätáme z hráčskych čias. Profesionál so stopercentným prístupom a ochotou vyťažiť z mužstva maximum. Znamená pre mňa veľa, že som ho mohol poznať aj osobne, okrem skvelého trénera som v ňom našiel aj skvelého človeka, ktorého si veľmi vážim. Chcel by som mu popriať do budúcnosti veľa ďalších trénerských úspechov a v osobnom živote len to najlepšie,“ povedal k odchodu Borbélya pre klubový web fcpetrzalka.sk generálny manažér klubu Andrej Kalina, ktorého doplnil prezident klubu Marek Mojto: „Balázs Borbély je pre mňa ako fanúšika jedna z najväčších klubových legiend a navždy ňou aj zostane. Pre mňa osobne bola česť pracovať s takýmto človekom. Vážim si, že nám pomohol dostať klub do druhej najvyššej ligy. Želám mu len to najlepšie v jeho trénerskej kariére a v osobnom živote.“

image
Autor: SFZ

Mužstvo povedie dočasne v pozícii hlavného trénera Miroslav Mentel, jeho asistentom bude Juraj Piroska, realizačnému tímu bude k dispozícii, tak ako aj v predošlom období, tréner Dominik Tóth. Manažment klubu intenzívne pracuje na príchode nového hlavného trénera, o detailoch jeho príchodu budeme verejnosť informovať v najbližšom období.


Zostrih z posledného zápasu Borbélya v FC Petržalka

Prečítané: 748x