16.05.2019, Branislav Sarňák

II. liga – Lokomotíva Košice má nakročené k záchrane, čaká ju zápas na Liptove

16.05.2019, Branislav Sarňák
KOŠICE (SFZ) – Hráčov Lokomotívy Košice, ktorí stále bojujú o záchranu, čaká v sobotu posledný duel sezóny na ihrisku súpera. Potvrdia východniari v Liptovskom Mikuláši svoje zotrvanie v II. lige aj pre ďalšiu sezónu?
image
Hráči Lokomotívy Košice po zlej jeseni nakročili k záchrane.
Autor: Facebook FC Lokomotíva Košice
Zdroj: Facebook FC Lokomotíva Košice

Súboj o záchranu zvádzajú s Trebišovom, s ktorým v minulom kole remizovali 0:0. Futbalisti Lokomotívy majú pred hráčmi Slavoja v tabuľke náskok päť bodov, ale do konca rčoníka sa hrá ešte o šesť. Košičania tak majú všetko vo vlastných rukách. „S Trebišovom sme chceli vyhrať, získal sme len bod, no aj ten nás priblížil k záchrane. Spravili sme ďalší krok a verím, že sme odštartovali novú sériu bez prehry. Na Liptovský Mikuláš sa poctivo pripravujeme,“ povedal pre fclokomotiva.sk asistent trénera Ľuboš Benkovský

Lokomotíva nebude na pôde súpera kalkulovať, od úvodu chce ísť za víťazstvom. „Budeme hrať naplno, tak ako vždy. Posledný krok býva najťažší, ale ja verím, že sa nám ho podarí urobiť, a že po sezóne budeme všetci spokojní,“ dodal krídelník Ľubomír Ivanko Macej. Prvý vzájomný zápas medzi Lokomotívou Košice a Liptovským Mikulášom skončil v 14. kole remízou 1:1.

Istými vypadávajúcimi z II. ligy už sú ŠK Odeva Lipany, FK Inter Bratislava a 1. FC Tatran Prešov.

foto: Facebook FC Lokomotíva Košice

image
Autor: SFZ
Prečítané: 543x