23.08.1919, Branislav Sarňák

II. liga – Na úvod 6. kola pohronské derby Podbrezová – Banská Bystrica

23.08.1919, Branislav Sarňák
BRATISLAVA (SFZ) – Piatkovým súbojom Podbrezovej s Banskou Bystricou odštartuje 6. kolo II. ligy. To následne pokračuje v sobotu a zavŕši sa dvoma zápasmi v nedeľu dopoludnia. Futbalnet TV počas tohto víkendu odvysiela duely Skalica – Liptovský Mikuláš a Šamorín – Bardejov.
image
Podbrezovčania na úvod 6. kola privítajú Banskú Bystricu.
Autor: FK Železiarne Podbrezova
Zdroj: zpfutbal.sk

Pred dnešným pohronským meraním síl nastali v tíme Podbrezovej viaceré zmeny. Z kádra odišli Dávid Leško s Danielom Pavúkom a novými tvárami sú Kristijan Trapanovski s Martinom Pribulom. Podbrezovčania sú v tabuľke so šiestimi bodmi na 9. mieste. „Ak chceme byť úspešní, tak musíme pridať. Musíme hlavne popracovať na predfinálnej a finálnej fáze, aby sme sa dostávali častejšie do zakončenia a vyvarovali sa zbytočných faulov v okolí našej 16–ky,“ povedal pre zpfutbal.sk Dominik Straňák

Väčšia spokojnosť vládne v klube spod Urpína. Banskobystričania majú na konte o jeden zápas menej, keďže súboj v 4. kole s Púchovom museli pre virózu odložiť. Napriek tomu nazbierali deväť bodov, keď prehrali len v úvodnom zápase sezóny s rezervou Žiliny. „Bude to určite špeciálny zápas. Ale my sa pripravujeme na zápas tak, ako na každý iný nehľadiac pri tom na súpera. To je príprava… Na trávniku sa však určite budeme snažiť dať do toho všetko a byť úspešní. Myslím, že veľmi dlho sme spolu s Podbrezovou nemali ostrý súťažný duel. V piatok budú chcieť obaja vyhrať, ale my chceme byť tí šťastnejší a potešiť seba a aj našich fanúšikov. Dúfam len, že nás prídu podporiť,“ uviedol pre mfkdukla.sk brankár Július Nôta.

image
Autor: SFZ

Líder z Dubnice nad Váhom cestuje do Bratislavy, kde ho čaká rezerva Slovana. „Čaká nás náročný zápas proti mladému a agresívnemu mužstvu, ktoré nás bude chcieť zdolať. My urobíme všetko pre to, aby sme to domácim nedovolili,“ vravel ochranca dubnickej svätyne Tomáš Digaňa.

Futbalnet TV odvysiela zo 6. kola zápasy Skalica – Liptovský Mikuláš a Šamorín – Bardejov. Šamorínčania privítajú tím z východu Slovenska v dunajskostredskej MOL Aréne, v ktorej doposiaľ vyhrali jediný duel sezóny. „Trávnik na našom domovskom ihrisku, ktorý je po rekonštrukcii, ešte nie je v takom stave, aby sme mohli na ňom odohrať majstrovský zápas. Keďže sme farma DAC a spolupráca funguje výborne, tak opäť môžeme nastúpiť na jeho štadióne a sme šťastní za túto možnosť. Nevidím však reálne, aby sme v MOL Aréne odohrali celú sezónu. Myslím si, že už najbližšie domáce stretnutie budeme hrať v Šamoríne,“ konštatoval tréner Šamorína Branislav Sokoli pre futbalnet.sk. „Do zápasu pôjdeme s pokorou a s cieľom podať dobrý výkon. Chceme dohnať stratu bodov z posledného domáceho zápasu so Žilinou B,“ vyhlásil kouč Bardejova Branislav Benko.

Program 6. kola II. ligy

image
Prečítané: 475x