17.03.2020, Branislav Sarňák

II. liga – Peter Ďuriš o cieľoch v Poprade i aktuálnej situácii bez futbalu: Treba to brať vážne a zodpovedne

17.03.2020, Branislav Sarňák
POPRAD – Člen trénerského štábu druholigového FK Poprad je Peter Ďuriš, ktorý po konci predchádzajúceho kouča Mareka Petruša viedol určitú fázu prípravy tréningového procesu A-tímu a spolupracuje aj s terajším šéfom lavičky Popradčanov Jaroslavom Belejčákom.
image
Peter Ďuriš je v FK Poprad od novembra minulého roku.
Autor: FK Poprad
Zdroj: fkpoprad.sk

Peter Ďuriš prišiel do Popradu po skončení jesennej časti II. ligy 2019/20. V novembri uplynulého roka nahradil Mareka Petruša, ktorý viedol Popradčanov od sezóny 2018/19. Kým vedenie klubu hľadalo nového lodivoda, Ďuriš mal na starosti tréningový proces A-tímu. „Môj cieľ je jednoznačný. Urobiť produkt, na ktorý ľudia prídu. Pokiaľ nemám naplniť štadión do roka a pol, tá misia bude pre mňa nesplnená,“ odhalil Ďuriš svoj cieľ pre fkpoprad.sk. V minulosti sa bývalý stredopoliar podieľal aj na individuálnych tréningoch Mareka Hamšíka či Martina Škrtela.

Do realizačného tímu klubu spod Tatier pribudol pred štatrom jari ďalší asistent Martin Švestka. „Keď som mal možnosť si doniesť človeka, ktorý nám bude môcť pomáhať, tak som ho oslovil a jeho to zaujalo. Pozná ma, vie o čom sa bavíme, takže to bolo pre mňa veľmi ľahké. Som veľmi rád, že spolupracujeme s Jarom Belejčákom. Jaro je šéf realizačného tímu, ktorý to celé zastrešuje. Poviem to tak, že každý máme v realizačnom tíme rozdelené svoje úlohy a myslím si, že fungujeme veľmi solídne. Úlohy sú rozložené a už je to len o tom, kedy do mužstva pretavíme čo najviac automatizmov, ktoré do budúcna profesionálny futbal potrebuje,“ konštatoval Ďuriš.

image
Autor: SFZ

Ako vníma niekdajší hráč Trenčína či Trnavy aktuálnu situáciu, keďže futbalové štadióny v tomto čase zívajú prázdnotou. Dôvod je zamedzenie šírenia koronavírusu. Stopka platí aj pre FK Poprad. „V prvom rade to treba brať vážne a zodpovedne. My sme k tomu tak pristúpili a sme prerušili všetky spoločné tréningy a nariadili sme individuálne plány. Máme určené dva termíny návratu, ale budeme čakať, ako sa situácia bude vyvíjať. Myslím, že hráči sú po kondičnej stránke nachystaní a určite sa nemáme kam ponáhľať,“ vyhlásil Ďuriš, ktorý zverencom ozrejmil celú vzniknutú situáciu: „Chalani to absolútne neriešili. Až ja som im v podstate vysvetlil, keďže mám priame informácie z Talianska, že tá situácia je veľmi vážna. Zakázal som im podávanie rúk a podobné veci, lebo dovtedy to fičalo a chalani nechceli meniť nič zo svojich rituálov. Vysvetlili sme si, že tá situácia je skutočne vážna a aj na základe toho sme zrušili kompletne spoločný tréningový proces.“

Na záver Ďuriš prezradil, ako trávi vynútený voľný čas. „Som doma, venujem sa deťom. Trénujem s nimi a futbal je taká naša rodinná záležitosť. Mám dvoch malých synov. Máme možnosť trénovať doma a máme na to podmienky. Moja manželka je veľmi striktná, upozorňuje už len keď opustím dom, takže sa snažím byť doma.“

Prečítané: 649x