14.05.2020, Branislav Sarňák

II. liga – Piroska opúšťa Petržalku a mieri do Senice: Nebola pre mňa tuctová štácia

14.05.2020, Branislav Sarňák
BRATISLAVA – Jedna z najväčších osobností druholigového FC Petržalka Juraj Piroska končí svoje pôsobenie v klube z hlavného mesta. Jeho kroky povedú do fortunaligovej Senice.
image
Autor: FC Petržalka
Zdroj: fcpetrzalka.sk

„Neodchádza sa mi ľahko. Pôsobenie v Petržalke nebola pre mňa tuctová štácia, po ktorej sa človek len tak zbalí a ide o dom ďalej. Prežil som tu krásne obdobie, vážim si, že som mohol byť súčasťou éry, kedy sa petržalský futbal vrátil na futbalovú mapu Slovenska. Nebolo to jednoduché rozhodnutie, ale prišiel čas vykročiť, v súvislosti s mojou ďalšou hráčskou a tiež trénerskou kariérou, k novej výzve,“ povedal pre fcpetrzalka.sk Juraj Piroska.

Stredopoliar zažil s FC Petržalka tri postupy, z piatej ligy až do druhej najvyššej súťaže. „Odchádzam s krásnymi spomienkami na obdobie, kedy Petržalka vybojovala tri postupy a my hráči sme na ihrisku cítili a vnímali spojenie s fanúšikmi na tribúnach. Tento klub má svojho ducha a jedinečnú atmosféru. Týmto by som sa chcel poďakovať fanúšikom za podporu a vyjadriť obdiv ich oddanosti k milovanému klubu. Na Petržalku nedám dopustiť a budem sa sem rád vracať,“ vyhlásil Piroska.

image
Autor: SFZ

Bývalý slovenský reprezentant v minulosti už v Senici pôsobil. „Už počas zimy som dostal niekoľko ponúk, nechcel som však opustiť mužstvo v neľahkom období, v polovici sezóny. Nebolo by to z mojej strany fér, vážim si každého, kto pracuje v tomto klube a nezabúdam ani na fanúšikov. V súčasnej situácii som zvažoval aj svoje ďalšie možnosti osobného rastu a napredovania. V Petržalke nepálim mosty a odchádzam s čistým stolom. Ponuku zo Senice vnímam ako príležitosť opäť pôsobiť v najvyššej súťaži s výhliadkami na štúdium trénerskej licencie,“ konštatoval Piroska.

image
Autor: FC Petržalka
Zdroj: fcpetrzalka.sk
Prečítané: 505x